رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

تعمیر مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

در بسیاری موارد ممکن است شاهد این اتفاق باشیم که مایکروفر ما جرقه می‌زند. جرقه زدن مایکروفر یک موضوع بسیار مهم است و ممکن است باعث شود مایکروفر بسوزد و یا اینکه خطرات جانبی بسیاری به بار آورد. به همین دلیل دانستن عواملی که باعث جرقه زدن مایکروفر می‌شود و رفع آن‌ها موضوع بسیار مهمی است. با نمایندگی بوش همراه باشید .

دلایل جرقه زدن مایکروفر و تعمیر آن

۱) قرار دادن اشیا فلزی در مایکروفر

مایکروفر به دلیل اتصال مستقیمی که به برق شهری دارد اگر حتی کوچک‌ترین وسیله فلزی در آن قرار بگیرد باعث جرقه زدن و بروز خسارت‌های بسیاری می‌شود. سیستم مایکروفر به‌گونه‌ای طراحی‌شده که نمی‌توان از وسایل فلزی در آن استفاده کرد به مین دلیل برای جلوگیری از بری چنین اتفاقی مواد غذای خود را در ظروف چینی نشکن قرار دهید و سپس درون مایکروفر بگذارید. هم‌چنین به‌هیچ‌وجه از فویل به‌عنوان روکش مواد غذایی استفاده نکنید

۲) خرابی پوشش انتشار امواج

در درون مایکروفرها یک پوشش انتشار امواج وجود دارد. هنگامی‌که مواد غذایی را درون مایکروفر می‌گذاریم بر اثر حرارت و یا چرخش سینی مکن است مواد غذایی به درون مایکروفر پخش شوند. اگر این مواد به‌طور مستقیم به مایکروفر بخورند به امواج برخورد کرده و ایجاد جرقه می‌کنند. پوشش انتشار امواج سبب می‌شود مواد غذایی با امواج ارتباطی نداشته و از جرقه‌ی آن‌ها جلوگیری می‌کند. اگر این پوشش دچار خرابی شود مواد غذایی دائماً باعث جرقه در درون مایکروفر می‌شوند که برای جلوگیری از این کار باید این پوشش عوض شود.

۳) آسیب پایه فلزی

مایکروفرها دارای یک پایه فلزی هستند. در زیر این پایه یک‌لایه غیرفلزی و پلاستیکی وجود دارد. اگر این لایه پلاستیکی به هر دلیلی خراب شده و از بین برود باعث اتصال پایه به سایر قسمت‌های مایکروفر می‌شود. این اتصال باعث جرقه می‌شود. برای رفع جرقه در این حالت باید پایه فلزی را چک کرده و لایه پلاستیکی آن را تعویض کنیم.

0

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

ممکن است بعضی اوقات لباس هایتان را در ماشین لباسشویی بریزید و ناگهان متوجه شوید که دیگ داخلی ماشین لباسشویی نمی چرخد. نچرخیدن ماشین لباسشویی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. به این نکته توجه کنید که ممکن است لباس های درون ماشین بیش از ظرفیت آن باشد و موتور نتواند درام دیگ ماشین لباسشویی را به خوبی بچرخاند. پس این اولین نکته ای است که باید در نظر بگیرید. در این صورت بهتر است تعدادی از لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. هم­چنین خرابی قطعات مرتبط با دیگ داخلی نیز می تواند از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد. در ادامه به چندین مورد آن اشاره می کنیم. با نمایندگی بوش همراه باشید .

 

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

خرابی سیستم قفل درب ماشین لباسشویی: در صورتی که مشکلی در سیستم قفل درب ماشین لباسشویی ایجاد شود، ممکن است باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی شود.

خرابی برد موتور ماشین لباسشویی: یکی دیگر از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی، نقص در برد موتور است. وظیفه این قطعه تامین نیروی موتور است.

خرابی تسمه ماشین لباسشویی: بروز مشکل و پوسیدگی در تسمه ماشین لباسشویی، از مهم ترین علت نچرخیدن ماشین است. وظیفه این قطعه چرخاندن طبلک ماشین لباسشویی است.

خرابی موتور: موتور ماشین لباسشویی محرک اصلی چرخیدن ماشین لباسشویی است. پس مسلما خرابی موتور باعث از کار افتادن ماشین می شود.

خرابی سوئیچ کنترل سطح آب: خرابی سوئیچ کنترل سطح آب باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می شود.

خرابی بلبرینگ: یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، می تواند خرابی بلبرینگ های ماشین باشد.

 

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

پس از بررسی قسمت های مرتبط با نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، باید در صورت نقص آن قطعه را تعویض کرد تا مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برطرف شود. شما برای این کار می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

0

تعمیر و تعویض قفل درب ماشین ظرف‌شویی

تعمیر و تعویض قفل درب ماشین ظرف‌شویی

ماشیم ظرف‌شویی ازجمله وسایلی است که با پیشرفت فنّاوری ساخته‌شده و موردتوجه بانوان قرارگرفته است. این وسیله با برنامه‌ریزی‌هایی که به‌صورت سیستماتیک بر روی آن طراحی‌شده است کار می‌کند. ماشین ظرف‌شویی ماشینی خودکار است و تمام برنامه‌هایش به‌وسیله کنترل پنل کنترل می‌شود. یکی از مواردی که باعث بروز اختلال در عملکرد ماشین ظرف‌شویی می‌شود اختلال در درب ماشین ظرف‌شویی است. پس‌ازاینکه ظرف‌ها درون ماشین قرار می‌گیرند درب ماشین باید کاملاً بسته شود. اگر بسته نشود ماشین دستور را به کنترل پنل نفرستاده و شروع به کار نمی‌کند. به همین دلیل باید ایرادات موجود در درب ماشین بررسی و رفع شود.

مجموعه چفت درب ماشین ظرف‌شویی و تعویض آن

اگر چفت درب ماشین ظرف‌شویی‌تان درست عمل نمی‌کند، اولین چیزی که باید بررسی کنید گیره‌ی در است. گیره‌ی درب در بالای ماشین ظرف‌شویی طوری طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است که به‌محض بسته شدن درب آن را چفت کند. اگر این برنامه‌ریزی درست نباشد، درب چفت نمی‌شود و ماشین لباسشویی ممکن است نشت کند. هم‌چنین ممکن است پوسیده‌شده باشد که در این صورت باید آن را عوض کنیم. برای تعویض چفت ابتدا باید اتصال برق را جدا کنیم. این قسمت شامل چفت و گیره‌ی در است. باید این دو قسمت بسته به نوع طراحی‌شان بازشوند. اگر خراب بود باید تعویض شده و دوباره متصل شود.

 

تعویض میکرو سوییچ درب ماشین ظرف‌شویی

میکرو سوییچ قسمتی از درب ماشین ظرف‌شویی است که پس از بسته شدن درب، به کنترل پنل دستور شروع به کار می‌دهد. اگر در این قسمت اختلال ایجاد شود دستور کار کردن به ماشین فرستاده نمی‌شود. برای اطمینان از خرابی میکرو سوییچ اتصال برق را قطع می‌کنیم. دوسر میکرو سوییچ را به مولتی متر متصل کرده و در حالت‌های آزاد و رها بررسی می‌کنیم. اگر در حالت آزاد اتصال داشت خراب بوده و باید تعویض شود. برای تعمیر این قسمت پس از باز کردن چفت و گیره‌ی در میکرو سوییچ ر بررسی می‌کنیم. ابتدا سیم‌های متصل را بررسی می‌کنیم و در صورت خرابی تعویض می‌کنیم. میکرو سوییچ را نیز مطابق آنچه گفته‌شده با مولتی متر امتحان کرده و در صورت خرابی تعویض می‌کنیم.

0

خدمات پس از فروش الکترولوکس | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

خدمات پس از فروش الکترولوکس

به دنبال خدمات پس از فروش یخچال الکترولوکس خود هستید ؟ با نمایندگی الکترولوکس یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات الکترولوکس اقدام می کنیم !

0

تعمیر یخچال آآگ | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

تعمیر یخچال آآگ | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

به دنبال تعمیر یخچال آآگ خود هستید ؟ با نمایندگی آاگ یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات آاگ اقدام می کنیم !

0

تعمیر نمایشگر ساعت اجاق گاز

تعمیر نمایشگر ساعت اجاق گاز

نمایشگر های دیجیتالی اجاق گاز ها و فر دارای دو قابلیت مهم هستند یکی نشان دادن ساعت و دیگری به عنوان زمان سنج کاربرد دارد، در زمان پخت و پز با اجاق گاز مخصوصأ فر زمان بندی اهمیت فراوانی دارد.

پخت غذا در مدت زمان معین به دو جهت دارای اهمیت است جلوگیری کردن از سوختن غذا وهمچنین صرفه جویی کردن در میزان مصرف برق.

درست است که خراب بودن نمایشگر در کارکرد اجاق گاز و فر تأثیری ندارد اما کارکرد درست آن برای یک آشپزی حرفه ای مهم است.

توجه داشته باشید که تعمیر این بخش از اجاق گاز و فر کار سختی نیست و فقط نیاز به یه یک پیچ گوشتی چهار سو دارید اما برای انجام این کار باید اطلاعاتی در حوزه ی الکترونیک داشته باشید.

برد کنترل الکترونیکی گاز

اجاق گاز و فرهای امروزی دارای بخشی به نام برد کنترل الکترونیکی هستند که وظایفی مانند جرقه زدن، چراغ ها و همچنین جوجه گردان فر را بر عهده دارد و آن را کنترل می کند.

در بخش بیرونی برد الکترونیکی یک نمایشگر دیجیتالی تعبیه شده است که برای نشان دادن ساعت و تایمر به کار می رود، اگر که برد کنترل مشکلی داشته باشد بخش های مختلفی مانند جرقه زدن، چراغ ها و جوجه گردان ها ممکن است کار نکنند البته در این صورت نمایشگر هم کار نخواهد کرد.

برای اینکه از وجود مشکل در برد کنترل مطلع شوید در ابتدا اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز به پریز برق متصل است و برق به آن می رسد.

اگر که در این حالت مشکلی نبود باید بخش های اجاق گاز و شعله ها را بردارید و سیم کشی های داخلی آن را ببندید و برق را قطع نمائید، انتهای سیم برق به ترانس می رسد که اگر أن هم مشکلی نداشت باید به سراغ خود برد الکترونیکی بروید که به پنل جلویی متصل شده است و برای دسترسی به برد باید پنل جلوی آن را بیرون آورید.

برد قطعه ای پیچیده است و برای تعمیر آن نیاز به مهارت های تخصصی دارید.

0

تعمیر فن مایکروفر آاگ

تعمیر فن مایکروفر آاگ

تعمیر فن مایکروفر آاگ

یکی از وسایل موجود در آشپزخانه های مدرن و امروزی ماکروفر است که راحتی و سرعت را در آشپزی برای شما به همراه دارد و به وسیله ی امواج الکترو مغناطیس با طول موج بلندی که تولید می کند غذا را گرم می نماید.

محفظه ای که برای پخت غذا در ماکروفر تعبیه شده کوچک و آب بندی است که به همین دلیل باید دود و بخار به وجود آمده از آن خارج شود به همین منظور ماکروفر ها دارای بخش هایی شامل موتور فن، فیلتر زغالی و همچنین دمپر هستند.

اگر هر کدام از بخش های گفته شده دچار مشکل شوند خروج هوا از دستگاه به خوبی انجام نمی شود.

فیلتر زغالی

اگر خروج هوا از ماکروفر به خوبی انجام نمی شود این امکان وجود دارد که فیلتر زغالی دچار مشکل شده باشد، از این نوع فیلتر در بیشتر ماکروفر ها استفاده می شود و وظیفه ی آن جذب بو و آلاینده های ایجاد شده در اثر گرم کردن غذا است، در اثر جمع شدن این آلاینده ها فیلتر مسدود می شود.

عوض کردن فیلتر زغالی در ماکروفر جزء یکی از سرویس های عادی و دوره ای است، برای دستیابی به فیلتر که پشت توری هوای خروجی قرار دارد باید پیچ های آن را باز کرده و فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید.

فیلتر روغن

یکی از عوامل دیگری که می تواند جلوی کارکرد درست فن را بگیرد خرابی فیلتر روغن است، فیلتر روغن چربی ها و روغن ایجاد شده در اثر گرم کردن غذا را جمع می کند و مسیر سیستم خروجی را تمیز نگه می دارد.

فیلتر روغن که در زیر ماکروفر قرار دارد به مرور زمان مسدود می شود و باید دوره ای آن را عوض کنید، اما اگر آلودگی فیلتر زیاد نبود می توانید با کمک آب و مایع ظرفشویی آن را تمیز کنید.

مجموعه دمپر

مجموعه دمپر بخشی است که مانع از ورود هوای خارجی به درون سیستم خروجی می شود، دمپر بالی از جنس پلاستیک و یا فلز بوده که با روشن و خاموش شدن فن باز و بسته می شود.

بال دارای فنر است و با توجه به نیروی گرانش زمین باز و بسته می شود، در صورت خرابی دمپر آن را تعویض کرده و اگر شیء دیگری جلوی دمپر را گرفته آن را از جلوی مجموعه دمپر بردارید.

موتور فن

مهم ترین عامل ایجاد مشکل در فن موتور فن است که وظیفه ی آن گردش هوا از راه سیستم خروجی است، موتور فن در قسمت پشت و بالای ماکروفر قرار دارد کاور موتور را خارج کرده و با دست آن را بچرخانید اگر که با دست حرکت نکرد باید تعویض شود اما اگر حرکت کرد آن را با استفاده از یک مولتی متر امتحان کنید که اگر رسانندگی نداشت تعویض شود.

0

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی

از فیزیکی ترین و سخت ترین کار ها در تعمیرات لباسشویی تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی است که برای دستیابی به آن باید لباسشویی را به طور کامل اوراق کنید پس اگر مهارت کافی برای تعمیر آن را ندارید حتمأ با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

روش تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

برای تعویض بلبرینگ ماشین های لباسشویی ابتدا باید دیگ یا همان مخزن شستشو را خارج کنید و برای خارج کردن آن باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. جداسازی بخش بالا و کنترل پنل
 2. جداسازی صفحه ی ضربه گیر کنترل پنل
 3. جداسازی کامل پنل جلویی آن
 4. جداسازی محفظه ی اصلی جای پودر

مراحل تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی

 1. لاستیک درب لباسشویی را جدا کنید.
 2. المنت گرمایی را جدا کنید.
 3. پنل عقبی، تسمه و فولی را جدا کنید.
 4. موتور لباسشویی را جدا کنید.
 5. لوله های تخلیه را جدا نمائید.
 6. سیم ها را از دیگ ( مخزن ) شستشو جدا کنید.
 7. کمک فنر ها ( لرزشگیر ) را جدا کنید.
 8. محفظه ( دیگ ) شستشو را جداکنید.
 9. تمامی پیچ های دیگ را جدا کنید.
 10. محل بلبرینگ را بیابید.
 11. شفت را بازبینی کنید.

مدل شکستگی سه نظام

شکستگی سه نظام به ترتیب زیر است:

 1. عوض کردن بلبرینگ
 2. کاسه ی نمد بلبرینگ را به درستی نصب کنید.
 3. چلیک شستشو را در محفظه قرار دهید.
 4. قسمت های دیگر را نصب و وصل کنید.

عوض کردن بلبرینگ

باید بلبرینگ های جدید و نو را وصل نمائید.

کاسه ی نمد بلبرینگ را به درستی نصب کنید.

با استفاده از گریس کاسه نمد و بلبرینگ را در جای خود قرار دهید و تا زمانی که با انتهای لگن تراز نشده به آن ضربه بزنید.

چلیک شستشو را در محفظه قرار دهید.

چلیک شستشو را درون محفظه قرار دهید و برای آب بندی کردن آن می توانید از چسب مخصوص استفاده کنید سپس پیچ ها را ببندید.

قسمت های دیگر را نصب و وصل کنید.

حال دیگ را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و با کمک فنر های نگهدارنده آن را به بالای لباسشویی نصب کنید سپس به ترتیب تمام قطعاتی را که جدا کرده بودید در محل خود قرار دهید.

 

0

آموزش تعمیر پمپ لباسشویی بوش

تعمیرات پمپ بوش

تعمیر پمپ لباسشویی بوش

یکی از علت های رایج در خرابی ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه است. به طور کلی یکی از کاربردی ترین قطعات در ماشین لباسشویی، پمپ است که در صورت خراب شدن آن، عملکرد ماشین لباسشویی مختل می شود و دستگاه قادر به تخلیه آب نخواهد بود. مسمأ بروز این مشکل برای همه افراد موضوعی بسیار نگران کننده است که موجب می شود سریعأ با تکنیسین هایی که در این زمینه از تبحر کافی برخوردار هستند، تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنند.

ساختار پمپ ماشین لباسشویی بوش

پمپ لباسشویی، وظیفه خارج کردن آب را از داخل دستگاه به بیرون، بر عهده دارد. این بخش از ماشین لباسشویی متشکل از هسته ای آهنربایی پرقدرتی است که به پروانه دستگاه، متصل بوده و پس از ورد برق به داخل ماشین شروع به حرکت خواهد کرد.  علاوه بر این، سیم پیچ و کاسه نیز از دیگر قطعات پمپ لباسشویی محسوب می شود که در خارج نمودن آب از ماشین لباسشویی نقش موثری دارند. از این رو در صورتی که هریک از این قطعه ها دچار مشکل شوند، باعث عدم تخلیه صحیح آب از ماشین لباسشویی خواهد شد.

نحوه تعمیر پمپ لباسشویی بوش

در صورت بروز هرگونه مشکل در پمپ لباسشویی، ضروری است که کلیه قطعاتی که در بالا به آن اشاره شد، بررسی شوند. معمولا این قطعات به گونه ای هستند که اگر دچار مشکل و خرابی شوند، امکان تعویض آنها به راحتی ممکن خواهد بود و می توان از قطعه جدید به جای قطعه معیوب قبلی استفاده نمود. در اغلب موارد نیز با تعویض یکی از قطعات خراب، مشکل پمپ برطرف شده و ماشین لباسشویی می تواند به عملکزد عادی خود ادامه دهد. البته در برخی از موارد نیز ممکن است حتی با وجود تعویض قطعات پمپ، باز هم مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی برطرف نشده باشد. در این شرایط، معمولا تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی اقدام به تعویض کلی پمپ خراب ماشین لباسشویی خوهد کرد.

0

تعمیر  موتور شستشو ماشین ظرفشویی آاگ

تعمیر  موتور شستشو ماشین ظرفشویی آاگ

تعمیر  موتور شستشو ماشین ظرفشویی آاگ

ماشین های ظرفشویی از جمله ماشین هایی است که امروزه کارایی های زیادی در خانه های مختلف دارد که در شرکت های مختلف با برند های متفاوتی طراحی، تولید و عرضه می شوند، شما می توانید این محصول را از برند دلخواهتان از جمله سامسونگ، ال جی، بوش، شارپ، میله، ایندزیت، مدیا و یا حتی برند های داخلی انتخاب و خریداری کنید.

موتور شستشوی ظرفشویی و نحوه ی عملکرد آن

موتور شستشوی ظرفشویی که یکی از اجزای داخلی آن است وظیفه دارد آب مورد نیاز برای شستن ظرف ها را تأمین کند و اگر موتور شستشو دچار مشکل شود از رسیدن آب به بازوهای ماشین ظرفشویی و آبپاش ها جلوگیری می شود و انجام شستشو کاملا متوقف خواهد شد.

اگر که ماشین ظرفشویی شما صداهایی مانند جیغ و وزوز تولید می کند، آب را به خوبی اسپری نمی کند بنابراین در بخش موتور شستشوی ظرفشویی مشکلی پیش آمده که باید برطرف شود.

در این زمان شما باید برای تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی خود به مراکز معتبر و استاندارد مراجعه کنید و فقط این حالت است که سلامت موتور دستگاه شما تضمین می شود که در صورت عدم انجام اینکار ممکن است صدمات و خسارت های جبران ناپذیری به ظرفشویی شما وارد شود که گاهی جبران آن دشوار و حتی در مواردی غیر ممکن می شود.

تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی

آنچه که شما برای تعمیر موتور شستشوی ظرفشویی خود نیاز دارید به شرح زیر است:

 1. داشتن پیچ گوشتی های ستاره ای در اندازه های مختلف
 2. انبردست
 3. موتور شستشوی جدید قابل استفاده طبق مدل دستگاه بوده و کاملأ سالم و استاندارد باشد.
 4. داشتن بست های فلزی مورد نیاز

مراحل عوض کردن موتور ظرفشویی

 1. در مرحله ی اول دستگاه را از برق بکشید.
 2. با چرخاندن ظرفشویی سبد ها و فیلتر ها را برداشته سپس آب موجود در فیلتر را با کمک اسفنج خالی کنید، حال شلنگ آب را از ظرفشویی جدا نمائید.
 3. پنل زیر ماشین را درآورده و پیچ های آن را باز کنید، مواظب سنسور های آنتی ـ فلود زیر پنل باشید و سیم های آن را جدا کنید تا پنل آسان جدا شود.
 4. از موتور بسته شده عکس بگیرید، موتور ظرفشویی با کلیپسی به بدنه وصل شده سپس با احتیاط فنر را جدا کرده و بست های فلزی اتصال بین شلنگ و فنر را با انبردست جدا کنید؛ بست ها دیگر قابل استفاده نبوده و شلنگ ها را از بیرون به داخل یکی یکی جدا کنید.
 5. کلیپس فنر را از موتور قدیمی جدا و به موتور جدید وصل کنید، برای خارج کردن فنر آن را به جهت عقربه های ساعت و برای جا گیری آن خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 6. بست های فلزی نو را در محل خود نصب و شلنگ را یکی یکی ابتدا به لوله های پمپ وصل کنید سپس بست ها را محکم کرده و پمپ را در جای خود قرار دهید حالا دو شلنگ داخلی و بعد شلنگ های جلویی را نصب کرده، بست های آن را محکم کنید؛ در مرحله ی آخر فنر نگهدارنده ی موتور را در محل خودش بگذارید.
 7. در این مرحله سیم های پمپ شستشو را نصب کرده و پمپ تخلیه را نیز در محل خود قرار دهید، پیچ ها را در محل ثابت کرده و کابل های برق را نصب نمائید.
 8. برای تمام کردن تعمیر موتور ظرفشویی میکروسوئیچ آنتی ـ فلود و پنل زیری را نصب کنید، در پایان ماشین را به برق وصل کرده و با باز کردن آب درستی تعمیر موتور را چک کنید.
0