آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

مایکروفر وسیله‌ای برای گرم کردن و پخت غذا است. این وسیله حاوی یک سینی گردان است که باعث می‌شود مواد غذایی درون مایکروفر چرخیده و یک پخت متناسب داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است این سینی گردان دچار مشکل شده و چرخشی نداشته باشد. این عدم چرخش پخت غذا را غیر یکسان و دچار مشکل می‌کند. سه دلیل وجود دارد که باعث می‌شود سینی گردان از کار بیفتد که به شرح زیر هستند: با نمایندگی بوش همراه باشید .

۱) موتور مایکروفر بوش

موتور مایکروفر شامل اتصالات و سیم‌هایی است که برق را از اتصال پریز به برق شهری گرفته و تمامی برنامه‌ها را به دستگاه منتقل می‌کند. اگر موتور دچار خرابی شود نمی‌تواند برنامه‌ها را منتقل کند. خرابی در موتور باعث عدم رسیدن سیگنال به سینی گردان شده و از چرخش آن جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که موتور مایکروفر خراب باشد باید تعمیر و یا تعویض شود.

۲) کوپلار بوش

کوپلار وسیله‌ای در مایکروفر است که دارای یک شفت پلاستیکی است. این شفت از یک سو به موتور متصل بوده و از سوی دیگر باعث اتصال محکم سینی گردان به بدنه مایکروفر می‌شود. اگر این اتصال و یا شفت دچار خرابی شوند از چرخش سینی جلوگیری کرده و باید تعویض شوند. برای تعویض این قسمت باید اتصال سینی را از مایکروفر جدا کنید و در زیر آن کوپلار را جدا کرده و در صورت خرابی تعمیر و یا تعویض کنیم.

۳) ریل کمکی زیر سینی بوش

یک ریل کمکی در زیر سینی گردان مایکروفر وجود دارد که کمک می‌کند سینی به‌راحتی بچرخد. اگر این ریل دچار شکستگی شود و یا چرخ‌های کوچک زیر آن خراب شوند از چرخش مایکروفر جلوگیری می‌کنند. اگر ریل شکسته شده باشد حتماً باید تعویض شود چون شکستگی می‌تواند موجب اتصال و جرقه در درون مایکروفر شود؛ اما اگر تنها چرخ‌های آن خراب‌شده باشند با تعویض چرخ‌ها می‌توان ریل را تعمیر کرد.

0

تعمیر تخصصی پمپ لباسشویی بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

تعمیر پمپ لباسشویی بوش

به دنبال سرویس لباسشویی بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات بوش اقدام می کنیم !

0

تعمیر پنل لباسشویی بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

تعمیر پنل لباسشویی بوش

به دنبال تعمیر پنل لباسشویی بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات بوش اقدام می کنیم !

0

سرویس یخچال بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

سرویس یخچال بوش

به دنبال سرویس یخچال بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات بوش اقدام می کنیم !

0

علت و تعمیر آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

اولین گام در شروع به کار ماشین لباسشویی، آب‌گیری کردن آن است. گاهی این آبگیری دچار اختلال شده و ماشین شروع به کار نمی‌کند. چند دلیل برای آبگیری نکردن ماشین لباسشویی وجود دارد. همچنین خرابی قطعات ماشین لباس‌شویی ممکن است باعث جلوگیری از ورود آب به ماشین لباسشویی شود.

دلایل آب‌گیری نکردن ماشین و تعمیر آن‌ها

۱) شیر آب ورودی: شیرهای ماشین لباس‌شویی باید سالم بوده و باز باشند. این شیرها به شلنگ‌های ماشین لباسشویی وصل هستند و اگر دچار خرابی شوند باید تعویض شوند. برای این‌که بفهمیم این شیرها سالم هستند، ابتدا آن‌ها را از ماشین لباسشویی جدا می‌کنیم .سپس یک  ظرف زیر آن‌ها قرار می‌دهیم و آب را باز می‌کنیم. اگر آب از این شرها خارج شد شیرها سالم‌اند.

۲) شلنگ‌های ورودی آب: شلنگ‌های متصل به شیر آب باید سالم بوده و نشتی نداشته باشند در غر این صورت حتماً باید تعویض شوند.

۳) فیلتر ورودی ماشین لباسشویی: شیرهای برقی‌ای که بر روی ماشین لباسشویی متصل می‌شوند در قسمت ابتدایی‌شان یک فیلتر دارند و از ورود آشغال و رسوبات به لوله‌ها جلوگیری می‌کند. هنگامی‌که این فیلتر ها توسط رسوبات و اشغال‌ها مسدود می‌شوند، آب وارد ماشین لباس‌شوی نمی‌شود. برای تمیز کردن این فیلتر باید شلنگ‌های ورودی آب را از ماشین لباسشویی بازکنید و پالایه‌ها از شیر برقی جدا کرده و تمییز کنید.

۴) شیر برقی: شیر برقی وسیله‌ای است که آب را وارد ماشین لباسشویی می‌کند. این شیر با استفاده از برق‌کار می‌کند و اگر دچار اختلال شود آب به ماشین وارد نمی‌شود. برای اینکه بفهمیم دچار خرابی شده شیر برق را جدا کرده و آن را به برق وصل می‌کنیم، اگر کار نکرد خراب بوده و باید تعویض شود.

۵) کثیف بودن جاپودری: آبی که از شیر برقی رد می‌شود به جاپودری می رشد و وارد آن می‌شود. اگر پودری دچار گرفتگی و کثیفی شود آب وارد آن نمی‌شود. برای این کار محفظه جاپودری را جدا کرده و آن را کاملاً پاک‌کرده و سپس دوباره نصب کنید.

0

نمایندگی بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

نمایندگی بوش

 با نمایندگی بوش از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

0

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی آاگ

تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی

از فیزیکی ترین و سخت ترین کار ها در تعمیرات لباسشویی تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی است که برای دستیابی به آن باید لباسشویی را به طور کامل اوراق کنید پس اگر مهارت کافی برای تعمیر آن را ندارید حتمأ با یک متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

روش تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

برای تعویض بلبرینگ ماشین های لباسشویی ابتدا باید دیگ یا همان مخزن شستشو را خارج کنید و برای خارج کردن آن باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. جداسازی بخش بالا و کنترل پنل
 2. جداسازی صفحه ی ضربه گیر کنترل پنل
 3. جداسازی کامل پنل جلویی آن
 4. جداسازی محفظه ی اصلی جای پودر

مراحل تعمیر بلبرینگ ماشین لباسشویی

 1. لاستیک درب لباسشویی را جدا کنید.
 2. المنت گرمایی را جدا کنید.
 3. پنل عقبی، تسمه و فولی را جدا کنید.
 4. موتور لباسشویی را جدا کنید.
 5. لوله های تخلیه را جدا نمائید.
 6. سیم ها را از دیگ ( مخزن ) شستشو جدا کنید.
 7. کمک فنر ها ( لرزشگیر ) را جدا کنید.
 8. محفظه ( دیگ ) شستشو را جداکنید.
 9. تمامی پیچ های دیگ را جدا کنید.
 10. محل بلبرینگ را بیابید.
 11. شفت را بازبینی کنید.

مدل شکستگی سه نظام

شکستگی سه نظام به ترتیب زیر است:

 1. عوض کردن بلبرینگ
 2. کاسه ی نمد بلبرینگ را به درستی نصب کنید.
 3. چلیک شستشو را در محفظه قرار دهید.
 4. قسمت های دیگر را نصب و وصل کنید.

عوض کردن بلبرینگ

باید بلبرینگ های جدید و نو را وصل نمائید.

کاسه ی نمد بلبرینگ را به درستی نصب کنید.

با استفاده از گریس کاسه نمد و بلبرینگ را در جای خود قرار دهید و تا زمانی که با انتهای لگن تراز نشده به آن ضربه بزنید.

چلیک شستشو را در محفظه قرار دهید.

چلیک شستشو را درون محفظه قرار دهید و برای آب بندی کردن آن می توانید از چسب مخصوص استفاده کنید سپس پیچ ها را ببندید.

قسمت های دیگر را نصب و وصل کنید.

حال دیگ را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید و با کمک فنر های نگهدارنده آن را به بالای لباسشویی نصب کنید سپس به ترتیب تمام قطعاتی را که جدا کرده بودید در محل خود قرار دهید.

 

0

تعمیر لباسشویی بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

خدمات تعمیر لباسشویی بوش

به دنبال تعمیر لباسشویی آاگ خود هستید ؟ با نمایندگی بوش تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات لباسشویی بوش شما اقدام می کنیم !

0

تعمیر پمپ لباسشویی بوش | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

خدمات تعمیر تعمیر پمپ لباسشویی بوش

به دنبال تعمیر پمپ لباسشویی بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارائه خدمات تعمیر پمپ لباسشویی بوش شما اقدام می کنیم !

2+

رفع صدای ماشین لباسشویی | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

رفع صدای ماشین لباسشویی

به دنبال رفع صدای ماشین لباسشویی بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به رفع صدای ماشین لباسشویی بوش شما اقدام می کنیم !

0