راهنمای تعمیر فر توکار بوش

راهنمای تعمیر فر توکار بوش

راهنمای تعمیر فر توکار بوش

معمولا برای جلوگیری از بروز مشکل و خرابی در تمام لوازم خانگی و برقی، با رعایت نکاتی ساده می توان تا مدت ها بدون نیاز به تعمیر، از آنها استفاده نمود. اما در صورت ایجاد خرابی هم می توان به سادگی و بدون نیاز به تعمیرکار متخصص آن را در منزل تعمیر کرد. یکی از این لوازم منزل که امروزه کارایی زیادی دارد، فر توکار می باشد. در ادامه دو مورد از رایج ترین و اصلی ترین مشکلات ایجاد شده در فر توکار را به صورت مختصر بررسی می کنیم.

وجود مشکل در کارکرد فر توکار بوش

در صورتی که عملکرد فر توکار شما ضعیف شده و کارایی سابق را ندارد، می تواند به علت خرابی المنت حرارتی یا معیوب شدن ترموستات باشد و عدم توجه به تعمیر و برطرف نمودن آن می تواند عملکرد فر را به طور کامل متوقف نماید. در این حالت تنها کار لازم برای تعمیر، شناسایی قطعه معیوب و جایگزینی آن است.

عدم انتقال برق به فر توکار بوش

نداشتن حرارت در فر توکار علامت نرسیدن برق به آن می باشد. در واقع علت اصلی آن می تواند سوختن یک المنت و یا خراب شدن یک فیوز در داخل دستگاه باشد. نرسیدن برق به فر توکار را می توان از متوقف شدن تایمر نیز متوجه شد. در این حالت جعبه قطع کننده مدار فر را بررسی کرده و آن را دوباره راه ‌اندازی و تنظیم کنید. اگر مشکل برطرف نشد باید برق را از مدار قطع کنید. اگر فر توکار بر روی ۲۲۰ ولت قابل اجرا است، یک سوییچ دو طرفه بر روی صفحه کنترل مدار وجود دارد که کنترل برق رسانی به دستگاه را بر عهده داشته و در غیر اینصورت دو سوئیچ تک که کاهش برق در فر را به عهده دارند. در این بررسی فیوزها به دقت چک می شوند و در صورت وجود فیوز معیوب یا سوخته، جایگزین و تعویض خواهد شد.

 

به دنبال تعمیر فر توکار بوش هستید با نمایندگی بوش از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید .

 

تعمیر کیک پز و زودپز بوش

تعمیر زودپز بوش

تعمیر و نگهداری کیک پز و زود پز بوش

اکثر عزیزانی که اقدام به خرید لوازم خانگی می کنند، علاوه بر کیفیت و مرغوبیت کالای مورد نظر به دنبال این هستند که کالای موردنظر چه مدت تحت پوشش گارانتی یا همان خدمات پس از فروش قرار می گیرد.

کیک پزهای برقی از سه قسمت اصلی :

  •  ظرف کیک پز برای جای گیری مواد کیک
  • درب کیک پز که با قرار گرفتن المنت بر روی آن باعث تولید گرما در کیک پز می شود.
  • سیم رابط برای راه اندازی دستگاه.

برای نگهداری از کیک پز باید به چند نکته ی مهم توجه داشت:

۱ – بعد از پخت کیک با گرم شدن المنت ها، درب کیک پز را جابه جا نکنید، زیرا باعث آسیب دیدن المنت می شود.

۲ – استفاده از کیک پز، برای اولین بار دستگاه را در هوای آزاد روشن نگه دارید.

۳ – قسمت بالایی دستگاه را نباید در آب فرو برد، برای تمیز کردن آن از دستمال مرطوب استفاده کنید.

۴ –  قبل استفاده قالب کیک پز را چرب کنید.

کیک پز یک وسیله ی الکتریکی می باشد که از جریان الکتریکی برای پخت کیک استفاده می کند. در صورت به وجود آمدن مشکل در این وسیله، برای تعمیر کیک پز شما باید به چند نکته توجه داشته باشید:

۱ –  شناسایی قسمت های که هنگام استفاده در مسیر جریان ولتاژ قرار دارند.

الف ) سیم رابط

ب ) المنت

۲ – شناسایی خرابی: ابتدا جریان برق را در دستگاه چک کنید و خرابی را کشف کنید.

۳ – قبل از هر اقدامی مسیر سیم رابط را چک کنید، باید توجه داشت مسیر سیم سالم باشد.

۴ –  تست مسیر المنت به وسیله ی اهم متر

۵ – بعد از شناسایی اقدام به تعمیر می شود

خرابی های احتمالی کیک پز و زود پز بوش :

  1.  قطع شدن المنت یا همان سوختن المنت
  2.  پارگی سیم رابط
  3.  برقدار شدن بدنه ی کیک پز

 

در صورتی که موفق به شناسایی و تعمیر زود پز بوش خود نشدید با نمایندگی بوش تماس بگیرید ۴۱۱۲۸-۰۲۱

تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

پکیج دیواری بوش

تعمیر و نگهداری پکیج دیواری

پکیج های دیواری یکی از محبوب ترین و مهم ترین لوازم جهت تامین گرمایش خانه ها محسوب می شود. این دستگاه دارای برتری های فراوانی نسبت به سایر سیستم های گرمایشی منازل می باشد. تامین آب گرم برای استفاده روزانه و نیز ایجاد گرمای متعادل و مناسب در فصول سرد، اصلی ترین ویژگی پکیج های دیواری به حساب می آیند. توجه به نگهداری صحیح این وسیلع باعث کاهش خسارات و هزینه های تعمیر و سرویس آن خواهد شد که عبارتند از:

-رسوب املاح در لوله ها و قطعات پکیج، یکی از خطراتی است که باعث آسیب جدی به آنها خواهد شد. این رسوب زدایی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که آب مورد استفاده برای این پکیج ها، دارای املاح و سختی فراوان باشد.

-کنترل شیرهای آب یکی از نکات مهم برای استفاده صحیح از این دستگاه می باشد. فشار آب وارد شده به دستگاه باید متناسب باشد چراکه فشار کم یا زیاد، باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.

-از جماه نکات مهم جهت سرویس پکیج های دیواری، تنظیم شیر گاز است. بررسی و تنظیم پیچ و مهره های شیرگاز نیازمند وجود تخصص است که در صورتی که بدرستی انجام نشود باعث بروز مشکل در فشار گاز خواهد شد. قرار دادن یک صافی بر روی شیرگاز باعث افزایش عمر آن خواهد شد.

-اگر پکیج های دیواری دارای فن باشد لازم است که عملکرد آنها را بررسی کنیم ولی در پکیج های بدون فن، بررسی مسیر دودکش برای اطمینان از باز بودن آن ضروری است. اطمینان از سالم بودن دودکش، عدم وجود درز در اتصالات و نیز اطمینان از باز بودن دریچه های اکسیژن، برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی دارای اهمیت می باشد.

 

برای تماس با نمایندگی آاگ با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

بیشترین عیوب پکیج ها

۱-سرد شدن آب

گرفتگی مبدل حرارتی، اصلی ترین دلیل این مشکل است که برای تعمیر لازم است رسوب زدایی شده و اقدام به تعویض مبدل خراب کرد. البته گاهی ممکن است سرد شدن آب به دلیل، خرابی شیر سه راهی و یا فشار بالای آب ورودی نیز باشد.

۲-تولید صدای زیاد

منشا این مشکل ممکن است خرابی و یا گرفتگی قطعات موجود در مسیر جریان آب داخل پکیج باشد. اما مهم ترین دلیل آن، ورود هوا به داخل پکیج می باشد. فشار گاز و عدم کارکرد درست جرقه زن نیز منجر به ایجاد صداهای بلند و ناهنجار در پکیج می گردد. بهترین تعمیر برای این مشکل، هواگیری و بررسی کلیه اتصالات و قطعات داخل پکیج میباشد.