رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

تعمیر مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

در بسیاری موارد ممکن است شاهد این اتفاق باشیم که مایکروفر ما جرقه می‌زند. جرقه زدن مایکروفر یک موضوع بسیار مهم است و ممکن است باعث شود مایکروفر بسوزد و یا اینکه خطرات جانبی بسیاری به بار آورد. به همین دلیل دانستن عواملی که باعث جرقه زدن مایکروفر می‌شود و رفع آن‌ها موضوع بسیار مهمی است. با نمایندگی بوش همراه باشید .

دلایل جرقه زدن مایکروفر و تعمیر آن

۱) قرار دادن اشیا فلزی در مایکروفر

مایکروفر به دلیل اتصال مستقیمی که به برق شهری دارد اگر حتی کوچک‌ترین وسیله فلزی در آن قرار بگیرد باعث جرقه زدن و بروز خسارت‌های بسیاری می‌شود. سیستم مایکروفر به‌گونه‌ای طراحی‌شده که نمی‌توان از وسایل فلزی در آن استفاده کرد به مین دلیل برای جلوگیری از بری چنین اتفاقی مواد غذای خود را در ظروف چینی نشکن قرار دهید و سپس درون مایکروفر بگذارید. هم‌چنین به‌هیچ‌وجه از فویل به‌عنوان روکش مواد غذایی استفاده نکنید

۲) خرابی پوشش انتشار امواج

در درون مایکروفرها یک پوشش انتشار امواج وجود دارد. هنگامی‌که مواد غذایی را درون مایکروفر می‌گذاریم بر اثر حرارت و یا چرخش سینی مکن است مواد غذایی به درون مایکروفر پخش شوند. اگر این مواد به‌طور مستقیم به مایکروفر بخورند به امواج برخورد کرده و ایجاد جرقه می‌کنند. پوشش انتشار امواج سبب می‌شود مواد غذایی با امواج ارتباطی نداشته و از جرقه‌ی آن‌ها جلوگیری می‌کند. اگر این پوشش دچار خرابی شود مواد غذایی دائماً باعث جرقه در درون مایکروفر می‌شوند که برای جلوگیری از این کار باید این پوشش عوض شود.

۳) آسیب پایه فلزی

مایکروفرها دارای یک پایه فلزی هستند. در زیر این پایه یک‌لایه غیرفلزی و پلاستیکی وجود دارد. اگر این لایه پلاستیکی به هر دلیلی خراب شده و از بین برود باعث اتصال پایه به سایر قسمت‌های مایکروفر می‌شود. این اتصال باعث جرقه می‌شود. برای رفع جرقه در این حالت باید پایه فلزی را چک کرده و لایه پلاستیکی آن را تعویض کنیم.

0

تعمیر تایمر لباسشویی بوش

تعمیر تایمر لباسشویی بوش

وظیفه تایمر ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین لباسشویی، تایمر است. تایمر ماشین لباسشویی وظیفه برقراری ارتباط بین قسمت­های مختلف ماشین را بر عهده دارد. بعضی اوقات مشاهده می­کنید که کار شستن لباس­های شما در ماشین لباسشویی ناتمام مانده است. در این صورت باید به بررسی مشکل ایجاد شده پرداخت.  با نمایندگی بوش همراه باشید .

روش­های تشخیص خرابی تایمر ماشین لباسشویی

تشخیص دقیق مشکل در کار تعمیرات وسایل بسیار مهم است. اگر متوجه خرابی تایمر ماشین لباسشویی خود شدید. ابتدا ماشین لباسشویی را از برق بکشید. سپس دستگیره­های کنترل و پنل را بردارید تا تایمر را مشاهده کنید. حال سیم­های تایمر را که به قسمت­های مختلف وصل شده را بررسی کنید و از وصل بودن آن­ها مطمئن شوید. این سیم­ها سوکتی هستند و به راحتی متصل می­شوند. در مرحله­ی بعد باید با ولت اهم متر سیم­های خروجی تایمر را چک کنید. اگر تایمر ماشین لباسشویی سالم باشد، ولت-اهم متر باید عدد صفر را نشان دهد.

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

ممکن است مشکل از بخش­های دیگر مرتبط با تایمر باشد. پس لازم است که آن بخش­ها را هم بررسی کنیم.

۱- بررسی کلید یا سوئیچ: وظیفه این سوئیچ اعلام باز یا بسته بودن درب ماشین لباسشویی به تایمر است. در صورتی که این قطعه کار نکند موجب اخلال در کار ماشین می­شود. بنابراین در صورت خرابی کلید درب ماشین باید تعمیر شود.

۲- بررسی موتور تایمر: تایمر ماشین لباسشویی دارای موتور است. در واقع چیزی که باعث جلو رفتن تایمر بر طبق برنامه می­شود، موتور تایمر است. در صورتی که تایمر ماشین لباسشویی با برنامه مطابق نباشد می­توان گفت که موتور تایمر از کار افتاده است.

۳- بررسی سنسور مربوط به کنترل سطح آب: وظیفه این سنسور کنترل میزان آب در وان ماشین است. در صورت سرریز شدن آب از ماشین، باید این قطعه تعمیر شود تا تایمر ماشین لباسشویی کار خود را به درستی انجام دهد.

۴- بررسی دستگیره مربوط به تایمر: با این دستگیره شما در واقع تایمر را روی زمان مناسب تنظیم می­کنید. این دستگیره از جنس پلاستیک است و ممکن است به ظاهر سالم باشد اما با چرخاندن آن، شفت تایمر در داخل ثابت بماند. بنابراین در این صورت برنامه تایمر اجرا نخواهد شد.

۵- بررسی پمپ تخلیه: اگر ماشین لباسشویی شما در مرحله آخر شستشو متوقف می­شود بایستی پمپ مربوط به تخلیه آب را بررسی کنید. زیرا اگر عمل تخلیه آب انجام نشود تایمر به مرحله بعد نمی­رود.

0

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

ممکن است بعضی اوقات لباس هایتان را در ماشین لباسشویی بریزید و ناگهان متوجه شوید که دیگ داخلی ماشین لباسشویی نمی چرخد. نچرخیدن ماشین لباسشویی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. به این نکته توجه کنید که ممکن است لباس های درون ماشین بیش از ظرفیت آن باشد و موتور نتواند درام دیگ ماشین لباسشویی را به خوبی بچرخاند. پس این اولین نکته ای است که باید در نظر بگیرید. در این صورت بهتر است تعدادی از لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. هم­چنین خرابی قطعات مرتبط با دیگ داخلی نیز می تواند از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد. در ادامه به چندین مورد آن اشاره می کنیم. با نمایندگی بوش همراه باشید .

 

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

خرابی سیستم قفل درب ماشین لباسشویی: در صورتی که مشکلی در سیستم قفل درب ماشین لباسشویی ایجاد شود، ممکن است باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی شود.

خرابی برد موتور ماشین لباسشویی: یکی دیگر از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی، نقص در برد موتور است. وظیفه این قطعه تامین نیروی موتور است.

خرابی تسمه ماشین لباسشویی: بروز مشکل و پوسیدگی در تسمه ماشین لباسشویی، از مهم ترین علت نچرخیدن ماشین است. وظیفه این قطعه چرخاندن طبلک ماشین لباسشویی است.

خرابی موتور: موتور ماشین لباسشویی محرک اصلی چرخیدن ماشین لباسشویی است. پس مسلما خرابی موتور باعث از کار افتادن ماشین می شود.

خرابی سوئیچ کنترل سطح آب: خرابی سوئیچ کنترل سطح آب باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می شود.

خرابی بلبرینگ: یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، می تواند خرابی بلبرینگ های ماشین باشد.

 

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

پس از بررسی قسمت های مرتبط با نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، باید در صورت نقص آن قطعه را تعویض کرد تا مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برطرف شود. شما برای این کار می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

0

آموزش قطع کردن گاز پکیج

آموزش قطع کردن گاز پکیج

 

پکیج وسیله‌ای است که به ایجاد شعله آب سرد را به آب گرم تبدیل می‌کند. این وسیله قسمت‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اتصال آن به گاز است. گاهی بنا به دلایلی مجبور به قطع پکیج از گاز هستیم. اگر بخواهیم پکیج را تعمیر کنیم باید گاز را از آن جدا کنیم. حالت دیگر زمانی است که بوی گاز در اطراف پکیج پیچیده است. در این‌گونه موارد حتماً باید اتصالات پکیج را از گاز قطع کنیم.

نحوه قطع کردن گاز پکیج

۱) هرگونه وسیله‌ای که در اطراف گاز پکیج وجود دارد بردارید تا به‌راحتی به پکیج دسترسی داشته باشید.

۲) یک شیلنگ گاز به پکیج وصل است. آن را دنبال کنید تا شیر گاز را پیدا کنید. این شیر انواع متفاوتی دارد و به اینکه چه کسی آن را چگونه نصب‌کرده است بستگی دارد.

گاهی افرادی که شیر را نصب می‌کنند تجربه و تخصص کافی برای این کار را نداشته و آن را درجایی دورتر از پکیج نصب می‌کنند. در این‌گونه مواقع اگر شیر را پیدا نکردید گاز اصلی خانه را قطع کنید.

۳) اهرم شیر را بچرخانید تا متوقف شود. شیر گاز زمانی بسته است که بین دسته ولوله گاز زاویه ۹۰ درجه داشته باشد.

۴) از خاموش شدن پکیج اطمینان حاصل کنید.

اگر بعدازاین مراحل بوی گاز شدید بود و هنوز هم به مشام می‌رسید با شرکت گاز تماس گرفته تا برای رفع نشتی اقدام کنند. هم‌چنین پنجره‌ها را بازکنید و اعضای خانواده خود را از منزل خارج کنید.

یکی از روش‌های قدیمی برای چک کردن نشستی استفاده کردن از محلول آب و صابون است. به این صورت که این محلول را آماده کرده و در اطراف همه‌ی شیرهای گاز ازجمله شیر گاز پکیج می‌ریزیم. اگر این محلول کف کرد و حباب‌های محلول باد کرد گاز دچار نشتی است و فوراً باید برای رفع آن اقدام کرد.

0

خدمات پس از فروش الکترولوکس | مشاوره رایگان ۴۱۱۲۸-۰۲۱

خدمات پس از فروش الکترولوکس

به دنبال خدمات پس از فروش یخچال الکترولوکس خود هستید ؟ با نمایندگی الکترولوکس یعنی سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به ارئه خدمات الکترولوکس اقدام می کنیم !

0

دلیل کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی

ماشین ظرف‌شویی همان‌طور که نامش پیدا است برای شست و شوی انواع ظروف به کار می‌رود. این ماشین ابعاد به‌اندازه ماشین لباسشویی دارد. سیستم آن به‌صورت کنترل دستی است. از یک صحه نمایش به همراه تعدادی دکمه تشکیل‌شده است. همه‌ی برنامه‌های شست و شوی ماشین ظرف‌شویی به‌وسیله‌ی دکمه‌ها انجام می‌شود. گاهی به دلیل خرابی دکمه‌ها ماشین ظرف‌شویی دچار اختلال شده و کار نمی‌کند. دلایل مختلفی باعث بروز این مشکل می‌شوند. سه دلیل اصلی که باعث خرابی دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی است عبارت‌اند از:۱) تاچ پد و کنترل پنل، ۲) تاچ پد، ۳) برد کنترل اصلی

 

دلایل کار نکردن دکمه‌ها

۱) تاچ پد و کنترل پنل: یکی از دلایل اصلی برای کار نکردن ماشین ظرف‌شویی صفحه‌نمایش و دکمه‌هایی است که در کنار صفحه‌نمایش تعبیه‌شده است. برای این‌که بفهمیم مشکل از کدام است ابتدا ماشین را روشن کرده و صفحه‌نمایش آن را چک می‌کنیم. اگر صفحه‌نمایش روشن بود اما دکمه‌ها کار نکردند ایراد از دکمه‌ها است و باید تاچ عوض شود. ولی اگر صفحه‌نمایش روشن نشد ابتدا باید صفحه‌نمایش را تعویض کنیم و سپس به سراغ چک کردن دکمه‌ها برویم و در صورتی خرابی آن‌ها را نیز عوض کنیم.

۲) تاچ پد: تاچ پد همان دکمه‌ها و صفحه‌ی ورودی برنامه‌ای ماشین است. گاهی تاچ پد و کنترل پنل به هم متصل و گاه جدا هستند. اگر برخی از دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی کار نکردند تاچ پد خراب‌شده و نیاز به تعویض دارد. اگر تاچ پد و کنترل پنل به هم متصل باشند هردوی آن‌ها باید عیب‌یابی و یا تعویض شوند.

۳) برد کنترل اصلی: قسمت از ماشین که وظیفه‌ی کنترل تمامی وظیفه‌های ماشین را به عده دارد برد کنترل اصلی است. این قسمت تمام عملکردهای ماشین را کنترل می‌کند. اگر در این قسمت مشکلی به وجود بیاید ممکن است ولتاژ مناسب به تاچ پد نرسیده و دکمه‌ها کار نکنند. برای رسیدگی به این سمت از ماشین ابتدا باید از بی‌عیب بودن قطعات دیگر اطمینان حاصل کرد و سپس برد کنترل اصلی را عیب‌یابی کرد.

0

آموزش تعمیر ترموستات یخچال فریزر بوش

آموزش تعمیر ترموستات یخچال فریزر بوش

تعمیر ترموستات یخچال فریزر بوش

یخچال فریزر ها ترموستات های مختلفی دارند که مصرف بسیار بالایی دارند، ما در این مقاله اطلاعات مختصری را در رابطه با تعویض و تعمیر ترموستات یخچال فریزر در اختیار شما قرار می دهیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

تست کردن ترموستات خراب

برای تست کردن ترموستات خراب دو روش وجود دارد که این دو روش به شکل زیر است.

  1. برای پی بردن به خرابی ترموستات یخچال و اطمینان از قطع بودن سیم های برق کمپرسور یخچال را لمس نمائید اگر که داغ بود احتمال کمی برای خرابی آن وجود دارد اما اگر سرد بود احتمال اینکه نیاز به عوض کردن ترموستات داشته باشید بیشتر می شود.
  2. سیم های اصلی مربوط به ترموستات را از آن جدا کرده و به یکدیگر وصل کنید اگر که کمپرسور یخچال شما روشن شد پس ایراد از ترموستات است.

مراحل عوض کردن ترموستات یخچال

برای عوض کردن ترموستات یخچال مراحل زیر را بخ ترتیب انجام دهید:

  1. در مرحله ی اول یخچال را از پریز برق بکشید.
  2. سپس قاب موجود بر روی ترموستات را باز نمائید.
  3. سیم سنسور ترموستات را که به بدنه ی یخچال وصل است جدا نمائید.
  4. مهره ای که ترموستات را به یخچال متصل کرده باز کنید تا آزاد شود.
  5. نسبت به رنگ سیم ها آن ها را در محل خود قرار دهید ( به این نکته توجه داشته باشید که ترموستات +۳/۵ مخصوص یخچال فریزر ها است که این عدد در قسمت پشت ترموستات نوشته شده است. )
  6. بعد از اینکه المنت و سیم های برق را به ترموستات جدید وصل کردید با استفاده از مهره ی نگهدارنده ترموستات یخچال را ببندید.
  7. حال قاب ترموستات را ببندید.
  8. در مرحله ی آخر سیم سنسور را به بدنه وصل کنید ( فراموش نکنید که سیم سنسور را به بدنه و یا محل مناسب آن ببندید. )

سخن پایانی

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله توانسته باشد در رابطه با تعویض و تعمیر ترموستات یخچال فریزر به شما کمک کند و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار داده باشد.

1+