تعمیر و نگهداری تلویزیون

تعمیر تلویزیون

تلویزیون از جمله وسایلی است که وجود آن برای زندگی های امروزی بسیار ضروری و لازم است.  به همین دلیل لزوم نگهداری و نحوه درست کار با این وسیله بسیار مهم است. البته بسیاری از مشکلاتی که باعث تعمیر تلویزیون می شود بخاطر استفاده نادرست ما نیست و در برخی از موارد مثلا به دلیل نوسانات برقی دچار خرابی می شوند. نگهداری صحیح از تلویزیون های جدید که دارای ظرافت خاصی نیز هستند در افزایش طول عمر دستگاه بسیار تاثیرگذار است.

در استفاده از تلویزیون رعایت چند نکته برای جلوگیری از مشکلات احتمالی آن ضروری است، اولین نکته قراردادن آن در جای مناسب و بدون رطوبت است، رطوبت دشمن شماره یک وسایل الکترونیکی است. نکته دوم اینکه تلویزیون نباید در مجاورت وسایل گرمایشی مانند بخاری و شوفاژ قرار بگیرد، چون این وسیله باید بتواند خنک باشد، داغ شدن تلویزیون یکی از اصلی ترین دلایل خرابی آن است.

نحوه اتصال تلویزیون به برق نیز از دیگر نکات مهم و قابل توجه در استفاده از این وسیله است که برای این موضوع حتما باید از ترانس یا محافظ استفاده کرد. رعایت همین چند نکته می تواند از بروز مشکلات و خرابی های بعدی در تلویزیون پیشگیری کند.

از شایع ترین مشکلات در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بهم ریختگی رنگ صفحه نمایش است که به شکل های مختلف دیده می شود. رفع این اشکال نیازمند اطلاعات کافی و تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون می باشد. اما این مشکل ممکن است به دلیل ایراد در بک لایت ها، منبع تغذیه یا برد اصلی باشد.

خاموش شدن خودبخود و ناگهانی تلویزیون هم یکی از عمده ترین خرابی های تلویزیون است. علت آن خرابی پاور است که با تعویض آن، مشکل برطرف خواهد شد.

از دیگر مشکلات تلویزیون که در میان تلویزیونهای ال ایی دی و ال سی دی شایع است، ایراد قطع تصویر است در حالیکه صدای آن وصل است؛ علت اصلی این خرابی مربوط به مدار بک لایت های آن است که توسط یک سرویس کار ماهر قابل تعویض است.

قطع شدن ناگهانی صدا نیز معمولا در تلویزیونهای جدید بسیار دیده شده که علت آن مشکل بلندگو و یا برد اصلی دستگاه است که با تعویض بلندگو و یا تعمیر برد قابل رفع است.

با ایجاد هرگونه مشکل در تلویزیون های جدید معروف به اسکارلت، باید با تعمیرکار ماهر و متخصص تماس بگیرید.

 

0

لیست رایج مشکلات تصویر تلوزیون

لیست رایج مشکلات تصویر تلوزیون

در این مقاله که از سری مقالات آموزشی تعمیر لوازم خانگی می باشد  مشکلات تصویر تلویزیون را شرح می دهیم .

مشکلات تصویر تلویزیون

امروزه اکثر تلویزیون ها دارای سیستم های با کیفیت و تکنولوژی های پیشرفته هستند. این تلویزیون ها تصاویر با کیفیتی ارائه می دهند. با این حال، گاهی ممکن است تلویزیون دچار مشکلاتی شود که رفع آنها دلهره آور باشد. درک مشکلات تلویزیون و علل آنها می تواند به حل مشکل کمک کند.

مشکلات تصویر تلویزیون

پشه های دیجیتال

نقص تصویر ممکن است به دلیل فشرده سازی سیگنال دیجیتال رخ دهد. در این مورد، مشکل با پخش کننده است نه تلویزیون. پشه های دیجیتال احتمالا به شدت تحت تاثیر فن آوری های فشرده سازی قرار می گیرند. با این حال، اگر بخواهید پول اضافی صرف کنید، یک قابلیت وجود دارد، اضافه کردن فرمت پردازنده صوتی دیجیتال می تواند این مشکل را حل کند.

رنگ های غیر طبیعی

مشاهده رنگ های غیرطبیعی در تلویزیون HD مشکل دیگری است که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. این به دلیل تنظیمات تصاویر تلویزیون است که برای محیط نمایشگاه ها بهینه شده است. این مشکل را می توانید با تغییر حالت تصویر به حالت طبیعی رفع کنید. برای دقت بیشتر، سعی کنید گزینه های رنگ، کنتراست و روشنایی را به صورت دستی تنظیم کنید.

خطوط سفید

گاهی هاله ای سفید در اطراف اشیا قرار می گیرد که همه افراد آن را مشاهده می کنند. اگر شدت تلویزیون بالا باشد یا اگر از تکنولوژی پردازش پیشرفته استفاده کنید دچار این مشکل می شوید. برای رفع این مشکل به منوی تصویر بروید و وضوح آن را تنظیم کنید تا نور سفید ناپدید شود. اگر ارتقاء لبه فعال باشد، سعی کنید آن را با استفاده از منوی سرویس غیرفعال کنید.

 

شکاف عکس به پیکسل

به دلیل کاهش سیگنال تصاویر دیجیتال، ممکن است عکس ها به پیکسل ها برسند. کاهش سیگنال ممکن است به دلیل مشکلات کابل یا سیگنال های ضعیف باشد. اگر علت آن سیگنال ضعیف باشد، برای تقویت سیگنال از تقویت کننده استفاده کنید. تکنسین کابل می تواند به شما کمک کند یک آمپلی فایر داخلی یا یک پیش تقویت کننده نصب کنید. این کار باعث تقویت قدرت سیگنال می شود و مشکل پیکسل را حل می کند.

 

خطوط عمودی

گاهی ممکن است در مناطق تاریک تلویزیون خطوط عمودی ظاهر شود. این مشکل، که به عنوان خطوط نادرست پویا شناخته می شود، بیشتر در تلویزیون های پلاسما و تلویزیون های LCD دیده می شود. اکثر تولید کنندگان این وضعیت را اصلاح کرده اند. اگر دچار این مشکل شدید، ممکن است تغییر تلویزیون تنها راه حل باشد.

وقتی این اتفاق می افتد، بررسی کنید که آیا سیگنال به اندازه کافی قوی است یا نه. اگر سیگنال قوی باشد، مشکل با اپراتور کابل است. اگر قدرت سیگنال ضعیف باشد، با افزایش آمپلی فایر، قدرت سیگنال را افزایش دهید.

0