دلیل گرم نشدن ماکروویو آاگ

عدم گرم شدن ماکروویو آاگ

دلیل گرم نشدن ماکروویو بوش چیست ؟

ماکروویو به وسیله تبدیل نیروی برق به گرما موجب گرم کردن غذا و انواع مواد غذایی می­شود که درون این وسیله گذاشته می­شود. ماکروویو به وسیله دیوود و ارسال برق به سایر قطعات الکترونیکی انرژی برق را به گرمایی با ولتاژ بسیار بالا تبدیل می­کند. با نمایندگی آاگ همراه باشید .

گرم نشدن ماکروویو می­تواند نشانه­ای از خراب شدن هر یک از این قطعات باشد.

دلایل گرم نشدن ماکروویو بوش :

  1. خراب شدن دیوود: چانچه دیوود یک ماکروویو سوخته باشد از ظاهر آن مشخص است. سوخته شدن دیوود مانع از ارسال برق از دیوود به مگنترون می­شود.
  2. خراب بودن سوییچ درب: هر ماکروویو دارای ۳ الی ۴ سوییچ هست که با قرار گرفتن این سوییچ­ها درون درب ماکروویو انتقال گرما آغاز می­شود. چنانچه هر کدام از این سوئیچ‌ها به درستی در جای خود قرار نگیرند درب به خوبی بسته نشده و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.
  3. خرابی مگنترون: مگنترون وظیفه دریافت برق از دیوود را دارد. این قطعه برق را با ولتاژ بسیار بالا به گرما تبدیل می­کند. اگر این قطعه بسوزد تبدیل برق به گرما صورت نمی­گیرد.
  4. سوختن خازن‌ها: خازن‌ها در کنار دیوودها ولتاژ خروجی از ترانسفورها را دو برابر می­کنند. سوختن خازن منجر به قطع جریان برق و گرما می­شود.
  5. خراب شدن ترانس: اگر ترانس در ماکروویو با مشکل موجه شود یک مانع در برابر انتقال نیروی برق به وجود می­آید. خراب شدن ترانس به نرسیدن برق به مگنترون منجر می­شود.
  6. فیوز حرارتی: این قطعه وظیفه کنترل دما در محیط دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه به خوبی کار نکنند دمای دستگاه به شدت بالا می­رود و منجر به قطع برق می­شود.
  7. ترموسوییچ: چنانچه این قطعه مشکلی داشته باشد مانند فیوز حرارتی دما بسیار بالا رفته و برق قطع می­شود.
  8. سوختن برد: ماکروویو دارای یک برد اصلی است که تنظیم دما و کارکرد قطعات بر عهده این قیمت از دستگاه است. اگر مشکلی در برد دستگاه به وجود آید کارکرد تمامی قطعات با مشکل مواجه می­شود.

هشدار مهم:

ولتاژ موجود در دستگاه ماکروویو بسیار بالا بوده و اتصال این مقدار از برق با بدن انسان بسیار خطرناک است. لذا برای هرگونه تعمیر دستگاه ماکروویو به متخصص این کار مراجعه کنید.

 

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی بوش

ممکن است بعضی اوقات لباس هایتان را در ماشین لباسشویی بریزید و ناگهان متوجه شوید که دیگ داخلی ماشین لباسشویی نمی چرخد. نچرخیدن ماشین لباسشویی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. به این نکته توجه کنید که ممکن است لباس های درون ماشین بیش از ظرفیت آن باشد و موتور نتواند درام دیگ ماشین لباسشویی را به خوبی بچرخاند. پس این اولین نکته ای است که باید در نظر بگیرید. در این صورت بهتر است تعدادی از لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. هم­چنین خرابی قطعات مرتبط با دیگ داخلی نیز می تواند از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی باشد. در ادامه به چندین مورد آن اشاره می کنیم. با نمایندگی بوش همراه باشید .

 

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش

خرابی سیستم قفل درب ماشین لباسشویی: در صورتی که مشکلی در سیستم قفل درب ماشین لباسشویی ایجاد شود، ممکن است باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی شود.

خرابی برد موتور ماشین لباسشویی: یکی دیگر از عوامل نچرخیدن ماشین لباسشویی، نقص در برد موتور است. وظیفه این قطعه تامین نیروی موتور است.

خرابی تسمه ماشین لباسشویی: بروز مشکل و پوسیدگی در تسمه ماشین لباسشویی، از مهم ترین علت نچرخیدن ماشین است. وظیفه این قطعه چرخاندن طبلک ماشین لباسشویی است.

خرابی موتور: موتور ماشین لباسشویی محرک اصلی چرخیدن ماشین لباسشویی است. پس مسلما خرابی موتور باعث از کار افتادن ماشین می شود.

خرابی سوئیچ کنترل سطح آب: خرابی سوئیچ کنترل سطح آب باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می شود.

خرابی بلبرینگ: یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، می تواند خرابی بلبرینگ های ماشین باشد.

 

برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی

پس از بررسی قسمت های مرتبط با نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، باید در صورت نقص آن قطعه را تعویض کرد تا مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی برطرف شود. شما برای این کار می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.