مشکلات درب ماکروفر آاگ

مشکلات درب ماکروفر آاگ

مشکلات درب ماکروفر آاگ چیست ؟

مایکروفر از حمله وسایل پرکاربرد در خانه‌ها و سایر محل‌هایی است که نیاز دارند پخت سریع و آسان مواد غذایی را داشته باشند. این وسیله با استفاده از برق شهری کار می‌کند. در مواردی ممکن است دستگاه دچار عیب شده و روشن نشود. دو دلیل بسیار مهم و ابتدایی برای روشن نشدن مایکروفر و تعمیر آسان آن در منزل وجود دارد که در زیر شرح داده می‌شوند.

با نمایندگی آاگ همراه باشید .

۱) چفت درب مایکروفر و تعویض آن

هنگامی‌که درب مایکروفر به‌درستی چفت نمی‌شود و به‌درستی عمل نمی‌کند اولین چیزی که باید موردبررسی قرار گیرد گیره‌ی در است. گر ا برنامه‌ریزی پفت و گیره‌ی در درست نباشد، درب چفت نمی‌شود و مایکروفر ممکن است روشن نشده و شروع به کار نکند. هم‌چنین ممکن است گیره و چفت آن پوسیده‌شده باشند که در این صورت باید آن‌ها را تعمیر و یا تعویض کنیم. گیره‌ی در شامل دو قسمت چفت و دستگیره است. باید این دو قسمت بسته به نوع طراحی‌شان بازشوند. اگر خراب بودند باید تعویض شده و دوباره متصل شود.

۲) میکرو سوییچ درب مایکروفر

مایکروفر وسیله ای است که پس‌ازآن که مواد غذایی در آن قرارگرفته می‌شود و دکمه‌ی شروع به کار آن زده می‌شود شروع به فعالیت طبق برنامه‌ی موردنظر می‌کند. اولین نکته این است که درب مایکروفر کاملاً بسته شود چون در غیر این صورت مایکروفر شروع به کار نمی‌کند. اگر در درب مایکروفر مشکل ایجادشده باشد ممکن است این ایراد به دلیل خرابی میکرو سوییچ درب مایکروفر باشد. برای رفع این نقص باید میکرو سوییچ درب را کاملاً از مایکروفر جدا کرده و تعویض کنیم؛ اما برای دانستن این‌که این میکرو سوییچ خراب است باید آن را با مولتی متر چک کنیم. پس از اطمینان از خرابی دستگاه آن را تعویض می‌کنیم. پس از تعویض درب کاملاً بسته شده و دستگاه شروع به کار می‌کند.

 

0

رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

رفع مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

تعمیر مشکل جرقه زدن مایکروفر بوش

در بسیاری موارد ممکن است شاهد این اتفاق باشیم که مایکروفر ما جرقه می‌زند. جرقه زدن مایکروفر یک موضوع بسیار مهم است و ممکن است باعث شود مایکروفر بسوزد و یا اینکه خطرات جانبی بسیاری به بار آورد. به همین دلیل دانستن عواملی که باعث جرقه زدن مایکروفر می‌شود و رفع آن‌ها موضوع بسیار مهمی است. با نمایندگی بوش همراه باشید .

دلایل جرقه زدن مایکروفر و تعمیر آن

۱) قرار دادن اشیا فلزی در مایکروفر

مایکروفر به دلیل اتصال مستقیمی که به برق شهری دارد اگر حتی کوچک‌ترین وسیله فلزی در آن قرار بگیرد باعث جرقه زدن و بروز خسارت‌های بسیاری می‌شود. سیستم مایکروفر به‌گونه‌ای طراحی‌شده که نمی‌توان از وسایل فلزی در آن استفاده کرد به مین دلیل برای جلوگیری از بری چنین اتفاقی مواد غذای خود را در ظروف چینی نشکن قرار دهید و سپس درون مایکروفر بگذارید. هم‌چنین به‌هیچ‌وجه از فویل به‌عنوان روکش مواد غذایی استفاده نکنید

۲) خرابی پوشش انتشار امواج

در درون مایکروفرها یک پوشش انتشار امواج وجود دارد. هنگامی‌که مواد غذایی را درون مایکروفر می‌گذاریم بر اثر حرارت و یا چرخش سینی مکن است مواد غذایی به درون مایکروفر پخش شوند. اگر این مواد به‌طور مستقیم به مایکروفر بخورند به امواج برخورد کرده و ایجاد جرقه می‌کنند. پوشش انتشار امواج سبب می‌شود مواد غذایی با امواج ارتباطی نداشته و از جرقه‌ی آن‌ها جلوگیری می‌کند. اگر این پوشش دچار خرابی شود مواد غذایی دائماً باعث جرقه در درون مایکروفر می‌شوند که برای جلوگیری از این کار باید این پوشش عوض شود.

۳) آسیب پایه فلزی

مایکروفرها دارای یک پایه فلزی هستند. در زیر این پایه یک‌لایه غیرفلزی و پلاستیکی وجود دارد. اگر این لایه پلاستیکی به هر دلیلی خراب شده و از بین برود باعث اتصال پایه به سایر قسمت‌های مایکروفر می‌شود. این اتصال باعث جرقه می‌شود. برای رفع جرقه در این حالت باید پایه فلزی را چک کرده و لایه پلاستیکی آن را تعویض کنیم.

0

آموزش تعمیر تاچ مایکروفر بوش

آموزش تعمیر تاچ مایکروفر بوش

تعمیر تاچ مایکروفر بوش

یکی از وسایل بسیار کاربردی که با پیشرفت علم راه خود را به خانه‌ها باز کرد مایکروفر بود. این وسیله به دلیل استفاده‌ی آسان و برآورده کردن نیاز در کمترین زمان موردتوجه بسیاری قرار گرفت. در کنار مزایای این دستگاه معایبی ممکن است وجود داشته باشد که دانستن آن الزامی است. با نمایندگی بوش همراه باشید .

یکی از عیوبی که مایکروفر ممکن است به آن دچار شود خرابی تاچ مایکروفر است. تمامی برنامه‌هایی که به مایکروفر داده می‌شود و شروع به کار مایکروفر با استفاده از دکمه و ها و صفحه تاچ است. خرابی در این قسمت مهم‌ترین مشکل مایکروفر است که در این مقاله به دلیل ایجاد مشکلات موجود در تاچ پرداخته و راه‌های رفع آن را شرح می‌دهیم.

۱) کلیدهای غشایی بوش

کلیدهای مایکروفر اولین قسمتی از مایکروفر هستند که مورداستفاده قرار می‌گیرند. هنگامی‌که می‌خواهیم انواع برنامه‌ها را به مایکروفر بدهیم از این کلیدها استفاده می‌کنیم. این کلیدها یک‌لایه‌ی غشایی بر روی خوددارند و هم‌چنین در سطح زیرین آن‌ها یک مدار الکتریکی وجود دارد که در صورت فشار داده شدن دستورات را به برد و موتور مایکروفر می‌فرستد. این کلیدها به دلیل اینکه پیوسته مورداستفاده قرار می‌گیرند ممکن است به‌مرورزمان دچار پوسیدگی و خرابی شوند. اگر در تاچ و کلیدهای مایکروفرها مشکل ایجاد شود باید حتماً تعویض و یا تعمیر شوند.

۲) برد مایکروفر بوش

برد وظیفه‌ی انتقال پیام برنامه‌ها را به موتور مایکروفر بر عهده دارد. هنگامی‌که این وسیله در مایکروفر دچار نقص می‌شود پیام‌های ورودی را به موتور دستگاه منتقل نمی‌کند و مایکروفر هرگز شروع به کار نمی‌کند. برای آگاهی از نقص برد مایکروفر ابتدا باید آن را از مایکروفر جدا کرده و با استفاده از مولتی متر آن را موردسنجش قرار داد. اگر برد دچار خرابی شده باشد باید آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کرد. چراکه اساس کار مایکروفر روی برد و موتور آن قرار دارد.

 

0

رفع مشکل جرقه ماکروفر

جرقه ماکروفر

چگونه می توان مایکروویوی را تعمیر کرد که جرقه می زند؟

ماکروفر چیست ؟

مایکروویو، امواج رادیویی با طول موج کوتاه هستندکه مثل پرتوهای قابل رویت نور بخشی از طیف الکترومغناطیسی را تشکیل می دهند . امواج کوتاه بیشتر برای برنامه های تلویزیونی، رادار و تلفن همراه بکار می رود.

امروزه مایکروویو و کاربرد آن در پخت و پز به یک ضرورت تبدیل شده است که در بیشتر خانه ها دیده می شود. گاهی ممکن است این وسیله دچار مشکلاتی شود که نیاز به تعمیر داشته باشد. تعمیر مایکروویو ممکن است یک کار دشوار به نظر برسد، اما بیش از ۸۰ درصد از افراد می توانند آن را تعمیر کنند. به طور متوسط تعمیرات این دستگاه کمتر از ۱۵ دقیقه طول می کشد، تنها کافی است از مشکلات آن آگاهی داشته باشید. یکی از مشکلات مایکروویو جرقه زدن آن است که در مطلب زیر به بررسی آن پرداخته ایم، با ما همراه باشید:

 

اگر مایکروویو در حال کار کردن جرقه می زند بهتر است برای رفع مشکل، حفره داخلی آن را بررسی کنید. گاهی ممکن است علت جرقه زدن مایکروویو از غذائی باشد که در داخل آن وجود دارد یا ممکن است آب روی آن ریخته شده باشد، در این صورت می توانید به آشپزی خود ادامه دهید و نگران چیزی نباشید. برای رفع این مشکل توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید، چون ممکن است چربی و مواد روغنی در سقف دستگاه جمع شده باشند. اما اگر جرقه زدن به این علت نباشد باید دستگاه خود را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را رفع کنید. گاهی جرقه زدن دستگاه به علت های زیر صورت می گیرد:

برای تعمیر لباسشویی آاگ با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

دیود ولتاژ بالا

اگر در حال کار کردن مایکروویو جرقه صورت گرفت، ممکن است دیود ولتاژ بالا باز شده باشد یا اتصالی کرده باشد. این دیود در کنار خازن و مغناطیس قرار دارد و گرمای لازم مایکروویو را فراهم می کند. قبل از اینکه بخواهید به دیود دسترسی پیدا کنید، مایکروویو را از برق جدا کنید. سپس قفسه را خارج کنید و خازن ولتاژ بالا را خارج کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود. برای اینکه بتوانید اتصال دیود را آزمایش کنید از مولتی متر استفاده کنید. در یک دیود سالم باید یک مقاومت کم در یک جهت و یک مقاومت بالا در جهت دیگر وجود داشته باشد. برای بررسی اتصال دیود در جهت مخالف می توانید به سادگی مولتی متر را معکوس کنید. اگر دیود ولتاژ بالا در هر دو جهت دارای مقاومت کم باشد یا هیچ اتصالی نداشته باشد، باید آن را عوض کنید.

 

محرک

محرک کمک می کند تا مایکروویو گرما داشته باشد. وجود محرک در مایکروویو کمک می کند تا انرژی به طور مساوی در دستگاه توزیع شود. اگر محرک به درستی کار نکند باعث می شود انرژی به جای اینکه به طور مساوی توزیع شود در یک منطقه از مایکروویو متمرکز شود، در نتیجه می تواند منجر به سوزاندن و زدن جرقه شود. دو دلیل عمده وجود دارد که محرک کار نمی کند: یا موتور شکسته است یا تسمه محرک شکسته است.

 

برای دسترسی به نمایندگی آاگ با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

0

راهنمای استفاده صحیح از ماکروویو آاگ AEG

راهنمای استفاده صحیح از ماکروویو

تعمیر و نگهداری ماکروویو آاگ AEG

روند کاری ماکروویو با اندکی تفاوت مانند ماکروفر می باشد. به طور کلی از این دستگاه برای پخت و یا گرم کردن مواد غذایی در کوتاه ترین زمان استفاده می کنند. همان طور که می دانید نحوه صحیح نگهداری لوازم برقی، تاثیر بسزایی در طول عمر آن خواهد داشت.

قبل از هر چیز باید به شما یادآوری کرد که ماکروویو از سیستم داخلی پیچیده ای برخوردار است؛ لذا تعمیر و تعویض قطعات آن تنها به وسیله نیروی کار متبحر انجام پذیر است. برق کشی این دستگاه به قدری قوی است که حتی در هنگام عدم اتصال به برق نیز، ولتاژ برق بالایی را در خود ذخیره می کند و در صورت عدم مهارت در تعمیر، فرد را دچار آسیب خواهد کرد.

 

برای تعمیر لباسشویی آاگ با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

 

 با ما باشید تا در ادامه ی مطلب شما را با چگونگی استفاده از ماکروویو آاگ درست دستگاه آشنا کنیم

 • برای افزایش طول عمر ماکروویو باید همیشه فضای داخلی دستگاه را تمیز نگهدارید. به یاد داشته باشید که ترشحات به جا مانده در درون ماکروویو موجب خرابی و کاهش عملکرد آن خواهد شد.
 • دستگاه را بدون قرار دادن مواد غذایی در داخل آن روشن نکنید. این کار سبب گرم شدن بیش از حد درون ماکروویو و آسیب رسی به اجزای آن خواهد شد.
 • از ماکروویو برای گرم کردن مایعات مخصوصا آب استفاده نکنید؛ چرا که حرارت بیش از اندازه دستگاه آب را بر خلاف ظاهرش بسیار داغ کرده و احتمال سوختگی در شما را افزایش خواهد داد.
 • برای پخت انواع غذا، از گزینه های متناسب با دمای استاندار استفاده کنید.
 • از محکم بستن درب ماکروویو بپرهیزید. اعمال فشار و ضربه در هنگام بستن درب موجب آسیب رسیدن به کلید های دستگاه و یا حتی ترکیده شدن فیوز داخلی آن میشود.
 • در صورتی که قطعات جانبی دستگاه معیوب شده اند، نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید. فیلتر های زغال چوب، حباب های لامپ، سینی، صفحه گردون و معلق، دستگیره درب و… از این قبیل هستند.

 

برای تعمیر جاروبرقی آاگ با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

تعمیر ماکروویو بوش و آریستون

مجموعه سرویس کالا با دارا بودن تکنسین های بسیار مجرب آماده تعمیر و نگهداری ماکروویو با برند های بوش و آریستون می باشد، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

0

نکات ایمنی استفاده از ماکروویو

نکات ایمنی استفاده از ماکروویونکات مفید استفاده از ماکروفر

با وجود پیشرفت هایی که در تکنولوژی ماکروویو اتفاق افتاده است و امنیت استفاده از این وسیله پرکاربر را تا حد زیادی بالا برده است. بهتر است هنگام استفاده از ماکروویو بعضی از نکات ایمنی را رعایت نمایید.

مناسب ترین ظروف برای قرار دادن در ماکروویو ظروف پیرکس، سرامیکی و ظروفی هستند که در ویژگی های آنها ذکر شده که برای استفاده در ماکروویو مناسب هستند. ظروف فلزی برای قرار گرفتن در ماکروویو مناسب نیستند.

همواره در ستفاده از ماکروویو باید دقت کنید که دستگاه ایرادی نداشته باشد، ایراد در درب دستگاه، لولاها و … می تواند مشکلات جدی برای شما بوجود آورد. در صورت وجود مشکل حتما موارد را با یک تعمیرکار مجرب و ماهر در میان بگذارید.

بعد از هر بار استفاده دستگاه را تمیز کنید تا باقی مانده مواد غذایی در کارایی دستگاه تأثیر منفی نگدارند. اگر از ظروف درب دار برای قرار دادن ماده غذایی در ماکروویو استفاده می کنید فراموش نکنید که محکم کردن درب ظرف ممکن است موجب انجار ظرف درون دستگاه شود.

اگر احساس کردید ماده غذایی شما به خوبی در ماکروویو پخته یا گرم نمی شود. ممکن است دستگاه احتیاج به انجام سرویس برقی داشته باشد و یا مشکلی در صفحه گردان بوجود آمده است. حتما برای تعمیر ماکروویو از سرویسکار مجرب کمک بگیرید.

ممکن است مشکلاتی در صفحه نمایشگر ماکروویو بوجود بیاید. مشکل ممکن است در برد نمایشگر لمسی و یا برد کنترلی دستگاه باشد. در این موارد صفحه نمایشگر از کار می افتد و یا ماکروویو شروع به کار می کند ولی بعد از مدت کوتاهی خاموش می شود. ممکن است قطعات احتیاج به تعویض داشته باشند به یک تعمیرکار ماهر مراجعه نمایید.

ایراد در سیستم برقی ساختمان و یا سیم برق دستگاه باعث می شود دستگاه روشن نشود و استفاده از آن ممکن نباشد. مواردی مانند خرابی فیوز ، سنسور درب و یا فن دستگاه نیز می تواند باعث ایجاد مشکلی مشابه شوند. پس اگر ماکروویو شما روشن نمی شود، برای عیب یابی صحیح و تعمیر دستگاه از یک سرویسکار کمک بگیرید.

0

نکات عمومی نگهداری از ماکروویو

نکات عمومی نگهداری از ماکروویو

تعمیر و نگهداری ماکروفر

ماکروویو دستگاهی که در شلوغی  و کمبود وقت زندگی این روزها معجزه ای محسوب می شود. چرا که می توان هر غذایی را بدون احتیاج به اجاق گاز یا فر و با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی در مدت زمان کوتاه و به سرعت گرم کرد. این وسیله در ابتدا تنها استفاده تجاری و صنعتی داشت ولی امروزه تقریبا در همه خانه ها استفاده می شود.

ماکروویو از امواج الکترو مغناطیسی استفاده می کند و غذا را از درون می پزد، برای انجام صحیح این مکانیزم احتیاج به وجود رطوبت در ماده غذایی می باشد، غذاهای خشک ماننده برنج و غذاهای یخ زده در ماکروویو به خوبی نمی پزند چرا که فاقد رطوبت کافی هستند.

ماکروویوها در مدل های رو میزی و کابینتی در بازار موجود هستند، که نوع رومیزی فضای بیشتری را اشغال می کند، قابلیت حمل آسان و جابجایی به مکان های مختلف را دارد و همچنین از قیمت مناسبتری نسبت به نوع کابینتی برخوردار است. | تعمیر ماکروویو

ماکروویو همواره به عنوان وسیله ای شناخته شده است که استفاده از آن با خطراتی نیز همراه است، تولید آکریلامید در غذاها، جرقه زدن و ایجاد سوختگی در صورت استفاده از ظرف های فلزی، ذوب شدن بعضی از ظرف های پلاستیکی نمونه خطرهایی هستند که در استفاده از این وسیله نام برده می شوند. که بر اساس تحقیقات جدید و پیشرفت هایی که ماکروویوهای جدید داشته اند این خطرات تقریبا دیگر وجود ندارند. ولی رعایت بعضی از نکات ایمنی جهت بهتر استفاده کردن از این وسیله توصیه می شود:

 • اجسام فلزی را هیچ گاه در ماکروویو قرار ندهید. بهترین ظروفی که می توانید از آن برای استفاده در ماکروویو استفاده کنید، پیرکس، آرکوپال، سرامیک و ظرف هایی هستند که بر روی آنها علامت استفاده در ماکروویو مجاز است، درج شده باشد.
 • اگر آب یا مایعات دیگر را برای گرم شدن درون دستگاه قرار دادید، برای خارج کردن آن از دستکش استفاده کنید.
 • مایکروویو خالی را روشن نکنید.
 • در صورتی که درب دستگاه، لولا یا شیشه موجگیر دارای مشکل است هرگز از آن استفاده نکنید، و در اولین فرصت برای تعمیر آن از کارشناس تعمیرات کمک بگیرید.
 • نظافت منظم دستگاه را فراموش نکنید، و این کار را با دقت انجام دهید تا به دستگاه آسیب نرسانید.
 • درب غذاها را هنگام قرار دادن در ماکروویو محکم نکنید، چرا که ممکن است موجب ترکیدن ظرف در دستگاه و ایجاد انفجار شود.

تعمیر ماکروفر

0