آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی از وسایل پرکاربرد آشزخانه ها در دهه ی اخیر ماشین ظرفشویی است، به جهت راحتی در استفاده از این وسیله خوب است که با قطعات به کار رفته در آن و کارایی آنها آشنا شوید تا اگر در هر قسمتی مشکلی به وجود آمد بتوانید عملکرد خوبی را از خود نشان دهید.

آب مورد نیاز برای شتسشوی ماشین های ظرفشویی توسط شیر برقی وارد آن می شود و پس از تمیز شدن ظرف ها از طریق پمپ تخلیه از ماشین خارج می شود که امکان دارد گاهی مانعی برای خروج آب وجود داشته باشد پس باید مانع از بروز چنین مشکلاتی شوید.

مشکلات مرتبط با پمپ تخلیه ی ماشین های ظرفشویی

  1. شکست و یا حتی مسدود شدن شلنگ ماشین ظرفشویی می تواند سبب عدم عملکرد مناسب پمپ تخلیه شود.
  2. این امکان وجود دارد که پمپ تخلیه به شکل کامل از کار افتاده و خراب شده باشد.
  3. امکان دارد کاسه ی نمد یا پروانه دچار مشکلاتی شده باشد و آب به درون پمپ تخلیه وارد شود.
  4. جمع شدن رسوبات و جرم ها از جمله دلایلی هستند که موجب می شوند از تخلیه ی آب به وسیله ی پمپ جلوگیری کنند.

انواع مختلف پمپ های موجود در ماشین های ظرفشویی شامل پمپ تخلیه ی مغناطیسی، پمپ تخلیه پروانه ای و پمپ تخلیه ی حرارتی هستند.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

در ماشین های ظرفشویی از سیستم های پروانه ای استفاده شده که این دو پروانه در بالا و پایین ماشین هستند، باله ی بالا باله ی شستشو و باله ی پایین باله ی تخلیه است.

پروانه ها در ظرفشویی به شکل بادبزنی بوده و سبب می شود که آب به صورت بارانی باشد، این پروانه های وظیفه ای برای تخلیه ی آب ندارند؛ مشکل مهمی که می تواند برای این پروانه ها ایجاد شود این است که مواد غذایی باقی مانده و مواد شوینده در آن گیر می کنند و سبب کاهش فشار آب می شوند.

به جز پروانه ها پمپ تخلیه از واشر و یک عدد حلقه ی O مانند تشکیل شده و باید پس از گذشت مدت زمانی عوض شوند.

0

آموزش تعمیر پمپ لباسشویی بوش

تعمیرات پمپ بوش

تعمیر پمپ لباسشویی بوش

یکی از علت های رایج در خرابی ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه است. به طور کلی یکی از کاربردی ترین قطعات در ماشین لباسشویی، پمپ است که در صورت خراب شدن آن، عملکرد ماشین لباسشویی مختل می شود و دستگاه قادر به تخلیه آب نخواهد بود. مسمأ بروز این مشکل برای همه افراد موضوعی بسیار نگران کننده است که موجب می شود سریعأ با تکنیسین هایی که در این زمینه از تبحر کافی برخوردار هستند، تماس گرفته و برای تعمیر آن اقدام کنند.

ساختار پمپ ماشین لباسشویی بوش

پمپ لباسشویی، وظیفه خارج کردن آب را از داخل دستگاه به بیرون، بر عهده دارد. این بخش از ماشین لباسشویی متشکل از هسته ای آهنربایی پرقدرتی است که به پروانه دستگاه، متصل بوده و پس از ورد برق به داخل ماشین شروع به حرکت خواهد کرد.  علاوه بر این، سیم پیچ و کاسه نیز از دیگر قطعات پمپ لباسشویی محسوب می شود که در خارج نمودن آب از ماشین لباسشویی نقش موثری دارند. از این رو در صورتی که هریک از این قطعه ها دچار مشکل شوند، باعث عدم تخلیه صحیح آب از ماشین لباسشویی خواهد شد.

نحوه تعمیر پمپ لباسشویی بوش

در صورت بروز هرگونه مشکل در پمپ لباسشویی، ضروری است که کلیه قطعاتی که در بالا به آن اشاره شد، بررسی شوند. معمولا این قطعات به گونه ای هستند که اگر دچار مشکل و خرابی شوند، امکان تعویض آنها به راحتی ممکن خواهد بود و می توان از قطعه جدید به جای قطعه معیوب قبلی استفاده نمود. در اغلب موارد نیز با تعویض یکی از قطعات خراب، مشکل پمپ برطرف شده و ماشین لباسشویی می تواند به عملکزد عادی خود ادامه دهد. البته در برخی از موارد نیز ممکن است حتی با وجود تعویض قطعات پمپ، باز هم مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی برطرف نشده باشد. در این شرایط، معمولا تکنیسین تعمیر ماشین لباسشویی اقدام به تعویض کلی پمپ خراب ماشین لباسشویی خوهد کرد.

0