آموزش قطع کردن گاز پکیج

آموزش قطع کردن گاز پکیج

 

پکیج وسیله‌ای است که به ایجاد شعله آب سرد را به آب گرم تبدیل می‌کند. این وسیله قسمت‌های مختلفی دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اتصال آن به گاز است. گاهی بنا به دلایلی مجبور به قطع پکیج از گاز هستیم. اگر بخواهیم پکیج را تعمیر کنیم باید گاز را از آن جدا کنیم. حالت دیگر زمانی است که بوی گاز در اطراف پکیج پیچیده است. در این‌گونه موارد حتماً باید اتصالات پکیج را از گاز قطع کنیم.

نحوه قطع کردن گاز پکیج

۱) هرگونه وسیله‌ای که در اطراف گاز پکیج وجود دارد بردارید تا به‌راحتی به پکیج دسترسی داشته باشید.

۲) یک شیلنگ گاز به پکیج وصل است. آن را دنبال کنید تا شیر گاز را پیدا کنید. این شیر انواع متفاوتی دارد و به اینکه چه کسی آن را چگونه نصب‌کرده است بستگی دارد.

گاهی افرادی که شیر را نصب می‌کنند تجربه و تخصص کافی برای این کار را نداشته و آن را درجایی دورتر از پکیج نصب می‌کنند. در این‌گونه مواقع اگر شیر را پیدا نکردید گاز اصلی خانه را قطع کنید.

۳) اهرم شیر را بچرخانید تا متوقف شود. شیر گاز زمانی بسته است که بین دسته ولوله گاز زاویه ۹۰ درجه داشته باشد.

۴) از خاموش شدن پکیج اطمینان حاصل کنید.

اگر بعدازاین مراحل بوی گاز شدید بود و هنوز هم به مشام می‌رسید با شرکت گاز تماس گرفته تا برای رفع نشتی اقدام کنند. هم‌چنین پنجره‌ها را بازکنید و اعضای خانواده خود را از منزل خارج کنید.

یکی از روش‌های قدیمی برای چک کردن نشستی استفاده کردن از محلول آب و صابون است. به این صورت که این محلول را آماده کرده و در اطراف همه‌ی شیرهای گاز ازجمله شیر گاز پکیج می‌ریزیم. اگر این محلول کف کرد و حباب‌های محلول باد کرد گاز دچار نشتی است و فوراً باید برای رفع آن اقدام کرد.

0

آموزش تعمیر و عیب یابی اجاق گاز

تعمیر و نگهداری اجاق گازآموزش تعمیر و عیب یابی اجاق گاز

خراب شدن اجاق گاز در منزل برای هیچ کس خوش آیند، نمی باشد، چرا که اجاق گاز وسیله ای است که روزانه چندین بار مورد استفاده قرار می گیرد و خراب شدنش موجب اختلال در کارهای روزانه می گردد. بسیاری از مشکلات و خرابی های اجاق گاز را می توان در خانه درست کرد ولی برای تعمیرات تخصصی باید از تکسین های مجرب کمک گرفت.

روشن نشدن اجاق گاز

یکی از اصلی ترین مشکلات و خرابی های اجاق گاز این است که در زمانی که می خواهیم آن را روشن کنیم روشن نمی شود. این مشکل می تواند مربوط به خاموش بودن پیلوت باشد، لذا باید پیلوت را روشن کنید | تعمیر اجاق گاز .

وزش و صدا دادن شعله ها

این مشکل نشان از زیاد بودن نسبت هوا به گاز در مخلوط است. برای رفع این مشکل کمی مخلوط کن را ببنیدید.

– دود کردن شعله ها

این مشکل نشان می دهد که در مخلوط گاز به هوا زیاد است، در این صورت باید مقدار گاز را کم کنید.

– خاموش شدن اجاق گاز

در صورتی که دست خود را از روی ولوم اجاق گاز می بردارید، شعله خاموش شود و نمی توان از اجاق گاز استفاده کرد، این مشکل می تواند مربوط به ترموکویل اجاق گاز است که با تعمیر آن درست می شود.

–  جرقه نزدن فندک

یکی از علل و دلایلی که موجب می شود، فندک اجاق گاز جرقه نزند، باقی مانده غذا و یا چربی بر روی اجاق گاز و مسدود شدن آن می باشد، لذا توصیه می شود بعد از پخت و پر حتماً اجاق گاز را تمیز کنید.

– احتیاط داشته باشید

چون اجاق گاز وسیله ای است که بسیار خطرناک است، لذا تعمیرات آن هم کاری تخصصی می باشد، در صورتی که تشخیص دادید، خرابی اجاق گاز نیاز به تکنسین مجرب دارد، حتماً از تعمیر کاران متخصص کمک بگیرید، و خودتان دست به آچار نشوید.

0

نحوه نگهداری و استفاده از اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

نحوه نگهداری و استفاده از اجاق گاز

اجاق گاز از جمله لوازم خانگی است که به گاز شهری متصل می شود، لذا در زمان استفاده و سرویس کاری آن اگر احتیاط نکنید و نکات ایمنی رعایت نشود، می تواند منجر به اتفاقات ناگواری باشد. برای استفاده بهینه از اجاق گاز تمیز کردن و توجه به کارکردن آن مهم است که باعث می شود نیاز به تعمیر اجاق گاز نداشته باشید .

تمیز کردن اجاق گاز

برای تمیز کردن بهتر اجاق گاز می توانید از مخلوط جوش شیرین و آب استفاده کنید. البته هیچ وقت داغ داغ اجاق گاز را تمیز نکنید، اجازه دهید تا سرد شود، سپس دست به کار شوید.

رعایت نکات ایمنی و باز کردن قطعات

بعد از اینکه پخت و پز با اجاق گاز تمام شد، آن را خاموش کنید تا خوب سرد شود. سپس قطعات آن را جدا کرده و در آب خیس کنید و روی اجاق گاز را با دستمال نم دار و اسپری های مخصوص بشورید و قطعات را جدا کرده و بشورید و بعد از خشک شدن در جای خود نصب کنید.

بالا بردن دقت در آشپزی

برخی از مواقع مایعاتی مانند شیر و یا غیره … سر می رود و فندک اجاق گاز را دچار مشکل می کند و با گذشت زمان سبب ایجاد زنگ زدگی در اجاق گاز می شود. سعی کنید، در هنگام آشپزی بالا سر غذا باشید و هواستون به غذا باشد تا سر نرود و بر روی اجاق گاز نریزد.

استفاده بر اساس دستورالعمل اجاق گاز

قبل از استفاده از اجاق گاز حتما دفترچه راهنمایی آن را مطالعه کنید و بر اساس آن از اجاق گاز استفاده کنید، با آشنایی از ظرفیت و خصوصیات اجاق گاز خود بهتر می توانید از آن بهره مند شوید.

توجه به محل قرار گیری اجاق گاز

یکی دیگر از شرایط استفاده بهینه از اجاق گاز توجه به محل قرارگیری آن در آشپزخانه می باشد، سعی کنید در آشپزخانه خود محل مناسبی را برای اجاق گاز انتخاب کنید تا ایمنی آن بیشتر شود و همچنین ماندگاری بیشتر داشته باشد.

0

آموزش سرویس و نگهداری عمومی اجاق گاز

آموزش سرویس و نگهداری عمومی اجاق گاز

تعمیر نگهداری اجاق گاز

اجاق گاز وسیله ای پر کاربرد و پر استفاده است که امروزه استفاده از نوع رومیزی آن نیز بسیار متداول شده و حتی به علت هایی مثل کم بودن فضا در آشپزخانه ها و راحتی استفاده از آنها، از نوع معمولی آن پر کاربردتر می باشد. اجاق گازهای رومیزی در بحث نصب، عیب یابی و تعمیرات تفاوتهایی را با اجاق گازهای معمولی دارند و در صورت بروز مشکل در هر نوع اجاق گاز باید از کارشناسانی که تجربه و تخصص کافی در خصوص همان محصول را دارند کمک گرفت.

اجاق گاز مورد استفاده شما ممکن است فلزی، استیل و یا شیشه ای باشد که هر یک از آنها مراقبت های خاص خود را می طلبد. به طور مثال در اجاق گازهای شیشه ای برای جلوگیری از شکستن شیشه گاز برای مراقبت هایی انجام داد، مثلا: استفاده از ظرف های خیلی بزرگ روی شعله می تواند احتمال شکستن آن را بالا ببرد در این حالت بهتر است به کمک وسیله ای فاصله ظرف را تا شعله بیشتر کنیم تا این اتفاق نیفتد.

سرویس و نگهداری اجاق گاز

  • اجاق گاز را در محیطی باز که امکان ورود و خروج جریان های هوا در آن وجود دارد نصب کنید تا گازهایی که در هنگام استفاده از این وسیله بوجود می آیند امکان خارج شدن از محیط را داشته باشند. به این نکته دقت کنید که وزش باد به صورت مستقیم نباید در این محیط وجود داشته باشد.
  • استفاده از بست مناسب در دو سر شیلنگ گاز ضروری است، و حداکثر طول شیلنگ باید ۱٫۵ متر باشد. بعد از نصب حتما شیلنگ را از لحاظ نشتی گاز با استفاده از کف صابون چک نمایید.
  • سرویس های دوره ای اجاق گاز شامل بررسی ترموستات، عملکرد صحیح فندک، تنظیمات ساعت یا تایمر و … را توسط یک سرویسکار متخصص و مجرب انجام دهید. قبل از اینکه برای سرویس یا تعمیر اجاق گاز اقدام کنید، حتما نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید چرا که کثیف بودن و وجود گرد و غبار می تواند دلیل بروز برخی از مشکلات و نارسایی ها در اجاق گاز باشد.

تعمیر فر و اجاق گاز

0

عیب یابی و تعمیر مرحله به مرحله اجاق گاز

عیب یابی و تعمیر مرحله به مرحله اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز

بدون شک اجاق گاز مزایای زیادی دارد که به مهم ترین مورد آن یعنی روشن نمودن آتش برای آشپزی می توان اشاره کرد. متاسفانه گاهی این امر با مشکلاتی مواجه می شود. با این حال،  خوشبختانه می توانید در بیشتر اوقات خودتان نسبت به حل آن اقدام نمایید و نیازی به افراد متخصص در این زمینه نیست. در ادامه برخی از مشکلات و راه های رفع آن را را ذکر می کنیم.

تعمیر یخچال فریزر بوش | تعمیر جارو برقی بوش | تعمیر ماکروفر بوش | تعمیرات بوش

از آن جایی که اجزای قابل جا به جایی زیادی بر روی اجاق وجود ندارد، این احتمال وجود دارد که در هنگام نصب و یا تمیز کردن در جریان ها نشتی و اتصال نامناسب رخ دهد. اگر سیم هایی که شعله را به فندک متصل می کنند ارتباط درستی نداشته باشند، جرقه لازم برای روشن شدن شعله ایجاد نخواهد شد. در نتیجه نشتی و اتصال نامناسب در اجاق رخ خواهد داد.

برای رفع مشکل خود در قدم اول، دوشاخه اجاق را از پریز درآورید تا جریان برق قطع شود. شبکه آهنی و کلاهک شعله مشکل دار را بردارید. پایه مهر و موم شده شعله را برداشته و به دنبال سیم های قطع شده و مشکل دار بگردید. آن ها را تعمیر نموده و جریان را برقرار سازید؛ حال پایه و دیگر اجزا را مجددا سر جایشان قرار دهید، برق دستگاه را وصل کنید و دوباره اجاق را امتحان نمایید. | تعمیر اجاق گاز

اگر تمام کارهایی که در بالا ذکر نمودیم را انجام دادید و مشکل همچنان پا بر جاست، ممکن است فندک دچار مشکل شده باشد. یک راه ساده برای این که بفهمیم فندک نیاز به تعویض دارد یا خیر، این است که چراغ ها را خاموش کرده و فندک را تست کنیم. اگر جرقه به جای آبی روشن، نارنجی یا زرد رنگ بود، شما نیاز به تعویض فندک خواهید داشت.فندک ها معمولا از سیستم هایی ساده برای قطع شدن استفاده می کنند، بنابراین شما نیازی به بریدن و یا جدا ساختن سیم ها نخواهید داشت. مدل اجاق خود را برای تهیه فندک مناسب چک کنید. بعد از جایگزینی با فندک جدید، نسبت به قرار دادن دوباره تجهیزات اقدام نموده و بار دیگر کارکرد درست بودن آن را مورد بررسی قرار دهید.

خدمات پس از فروش آاگ | نمایندگی AEG | تعمیر لباسشویی آاگ

 

0