عدم گرم شدن ماکروویو آاگ

عدم گرم شدن ماکروویو آاگ

دلیل گرم نشدن ماکروویو بوش چیست ؟

ماکروویو به وسیله تبدیل نیروی برق به گرما موجب گرم کردن غذا و انواع مواد غذایی می­شود که درون این وسیله گذاشته می­شود. ماکروویو به وسیله دیوود و ارسال برق به سایر قطعات الکترونیکی انرژی برق را به گرمایی با ولتاژ بسیار بالا تبدیل می­کند. با نمایندگی آاگ همراه باشید .

گرم نشدن ماکروویو می­تواند نشانه­ای از خراب شدن هر یک از این قطعات باشد.

دلایل گرم نشدن ماکروویو بوش :

  1. خراب شدن دیوود: چانچه دیوود یک ماکروویو سوخته باشد از ظاهر آن مشخص است. سوخته شدن دیوود مانع از ارسال برق از دیوود به مگنترون می­شود.
  2. خراب بودن سوییچ درب: هر ماکروویو دارای ۳ الی ۴ سوییچ هست که با قرار گرفتن این سوییچ­ها درون درب ماکروویو انتقال گرما آغاز می­شود. چنانچه هر کدام از این سوئیچ‌ها به درستی در جای خود قرار نگیرند درب به خوبی بسته نشده و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.
  3. خرابی مگنترون: مگنترون وظیفه دریافت برق از دیوود را دارد. این قطعه برق را با ولتاژ بسیار بالا به گرما تبدیل می­کند. اگر این قطعه بسوزد تبدیل برق به گرما صورت نمی­گیرد.
  4. سوختن خازن‌ها: خازن‌ها در کنار دیوودها ولتاژ خروجی از ترانسفورها را دو برابر می­کنند. سوختن خازن منجر به قطع جریان برق و گرما می­شود.
  5. خراب شدن ترانس: اگر ترانس در ماکروویو با مشکل موجه شود یک مانع در برابر انتقال نیروی برق به وجود می­آید. خراب شدن ترانس به نرسیدن برق به مگنترون منجر می­شود.
  6. فیوز حرارتی: این قطعه وظیفه کنترل دما در محیط دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه به خوبی کار نکنند دمای دستگاه به شدت بالا می­رود و منجر به قطع برق می­شود.
  7. ترموسوییچ: چنانچه این قطعه مشکلی داشته باشد مانند فیوز حرارتی دما بسیار بالا رفته و برق قطع می­شود.
  8. سوختن برد: ماکروویو دارای یک برد اصلی است که تنظیم دما و کارکرد قطعات بر عهده این قیمت از دستگاه است. اگر مشکلی در برد دستگاه به وجود آید کارکرد تمامی قطعات با مشکل مواجه می­شود.

هشدار مهم:

ولتاژ موجود در دستگاه ماکروویو بسیار بالا بوده و اتصال این مقدار از برق با بدن انسان بسیار خطرناک است. لذا برای هرگونه تعمیر دستگاه ماکروویو به متخصص این کار مراجعه کنید.

 

0

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =