مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی در تهران

تعمیر لباسشویی

تعمیر لباسشویی

در این مقاله سعی کردیم نکات مفیدی را برایتان آماده کنیم تا اگر به تعمیر لباسشویی نیاز داشتید بدون هیچ مشکلی خدمات مورد نظر خود را دریافت نمائید

 1. معمولا به چه دلایلی به تعمیر لباسشویی نیاز پیدا می کنیم؟
 2. حتما باید سرویس لباسشویی خود را به نمایندگی مربوطه بسپاریم!؟
 3. چطور یک نمایندگی تعمیرات لباسشویی خوب پیدا کنیم؟
 4. یک سرویسکار لباسشویی خوب را باید چطور تشخیص داد
 5. آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی

 

۱٫ معمولا به چه دلایلی به تعمیر لباسشویی نیاز پیدا می کنیم؟

 

 • ماشین لباسشویی من می‌لزرد و تکان های زیادی می‌خورد، مشکل از کجاست؟

  • این مشکل معمولا به خاطر تراز نبودن پایه های لباسشویی به وجود می آید. در این مورد نیازی به تعمیر لباسشویی یا همان سرویس لباسشویی توسط نمایندگی تعمیرات لباسشویی نخواهید داشت و می توانید با کمک آموزش های ما در بخش مقالات ( آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی ) خودتان آن را تراز و لرزش آن را از بین ببرید.
 • چرا ماشین لباسشویی من موقع شستشو و خشک کردن سروصدای زیادی می‌کند؟

  • این مشکل ممکن است یا از درام باشد یا از پمپ تخلیه
  • ابتدا درام (همان محفظه لباسشویی که داخل آن لباس ها را قرار می دهید) را با دست چرخانده تا اطمینان حاصل کنید چیز کوچکی از جیب لباستان درون آن گیر نکرده باشد. در بسیاری از مواقع با انجام همین کار ساده مشکل حل شده و به تعمیر ماشین لباسشویی دیگر نیاز پیدا نخواهید کرد.
  • اما اگر با بررسی مورد بالا مشکل برطرف نشد سعی کنید پمپ تخلیه را چک نمائید. در بسیاری از مواقع ممکن است پره های پلاستیکی پمپ تخلیه به خاطر فرسودگی شکسته و دلیل سر و صدای بیش از حد لباسشویی شما این پمپ شکسته شده باشد.
  • بهترین راه برای رفع مشکل صدای آن و تعمیر لباسشویی تماس با یکی از نمایندگی های مربوطه است. جهت تماس با نمایندگی های تعمیرات ماشین لباسشویی در سطح تهران با یکی از شماره های ۰۲۱۴۱۱۲۸ و یا ۰۲۱۸۸۹۴۷۹۲۴ تماس حاصل فرمائید تا در سریعترین زمان ممکن پمپ تخلیه لباسشویی شما را تعمیر یا تعویض نمایند.
 • چرا آب داخل ماشین لباسشویی من تخلیه نمی شود؟

  • اگر هنگام شستشوی لباس ها آب از داخل لباسشویی شما تخلیه نمی شود (یا اینکه لباسشویی در دور اول گیر کرده و دیگر از کار ایستاده است) احتمال دارد حجم لباس زیادی درون آن قرار داده اید که جلوی خروج آب ها را گرفته اند.
  • بهترین راه این است که چند ضربه به کنار درب آن بزنید و بعد دریچه پایین لباسشویی را باز کنید تا اگر آبی درون آن جمع شده است خارج گردد. در این صورت حتی به تعمیر ماشین لباسشویی نیز نیاز پیدا نخواهید کرد.
  • سپس تایمر را به یک دور کامل بچرخوانید و در یکی دو مرحله قبل از چیزی که اکنون بود قرار دهید تا دوباره شروع به چرخش کند. (با این کار به سادگی می توانید تعمیر ماشین لباسشویی یا سرویس لباسشویی خود را به سادگی انجام دهید)
  • اگر باز هم مشکل حل نشد احتمالا مشکل از بخش دیگری است و پیشنهاد می کنیم برای سرویس لباسشویی خود با نمایندگی تعمیرات لباسشویی رسمی با یکی از شماره های ۰۲۱۴۱۱۲۸ یا ۰۲۱۸۸۹۴۷۹۲۴ تماس حاصل بفرمائید.
 • درام (محفظه داخلی) ماشین کار نمی‌کند

  • در این مورد باید تک تک موارد زیر را به دقت بررسی نمائید:
   • اگر موتور سوخته باشد درام کار نمی کند. اگر خودتان فنی هستید و می توانید تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید با بررسی موتور آن و خرید یک مدل جدیدتر آن را جایگزین نمائید در غیر این صورت می توانید برای سرویس لباسشویی خود با نمایندگی تعمیرات لباسشویی تماس حاصل فرمائید تا مناسب ترین مدل موتور را برای ماشین لباسشویی شما تهیه و نصب نمائیم.
   • ممکن است تسمه پاره شده باشد که اگر لباسشویی خیلی قدیمیست این مورد بسیار محتمل تر است.
   • همچنین برد کنترل کننده نیز اگر بسوزد باعث می شود که دیگر درام نتواند کار کند. این مورد تخصصی تر بوده و حتما نیاز به بررسی متخصصان سرویسکار لباسشویی برای تعمیر آن دارد.
   • همچنین بازوهای لباسشویی را نیز باید بررسی کنید تا اگر شل شده باشند آنها را محکم تر نمایید.
   • با توجه به اینکه لباسشویی های بوش، آاگ و سایر برندهای اروپائی از ساختار پیچیده ای برخوردارند نظر ما بر این است که اینگونه تعمیرات را به نمایندگی تعمیرات لباسشویی در شهر خود به شماره های ۰۲۱۴۱۱۲۸ یا ۰۲۱۸۸۹۴۷۹۲۴ بسپارید.
 • درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود

  • اصلا نترسید چون این یکی از مکانیزم های بسیار مفید در ماشین لباسشویی های جدید است. با استفاده از این مکانیزم در حین شستشو کودکان نمی توانند درب لباسشویی را باز کنند و این برای امنیت جان آنها درنظر گرفته شده است اما برای رفع این مشکل باید چه کارهائی انجام داد؟
  • برای حل آن به ترتیب موارد زیر را بررسی کنید:
   • اگر آب درون درام قرار دارد: پس هنوز چرخه شستشو کامل نشده و بهترین راه این است که ۱۵ دقیقه صبر کنید، اگر تغییری حاصل نشد برای سرویس لباسشویی تایمر را یک دور بچرخانید و بگذارید از دو سه مرحله قبل تر شروع به شستشو نماید.
   • اما اگر آب درون دارم قرار ندارد: مطمئن شوید که چرخه شستشو تمام شده است، اگر مطمئن نبودید مورد قبلی را تکرار کنید. بعد از اطمینان اگر هنوز درست نشده بود موارد زیر را به ترتیب انجام دهید:
    • چند ضربه نه چندان قوی به بدنه لباسشویی (سمت راست درب آن) بزنید
    • دریچه پایین لباسشویی را باز کنید تا اگر آب درون آن مانده تخلیه شود.
    • تایمر را در مرحله های آخر شستشو تنظیم کنید تا یک دور کوتاه بشوید و خشک کند.
    • اگر با انجام مراحل بالا درب باز نشد به احتمال زیاد قفل درب خراب شده و به سرویس لباسشویی برای تعمیر ماشین لباسشویی نیاز خواهید داشت.
 • ماشین لباسشویی نمی‌چرخد

  • این مورد هم همانند مورد “مشکل درام که در بخش بالا آن را بررسی کردیم” قابل حل است. چک لیست مربوط به درام را بررسی نمائید و اگر مشکل حل نشد جهت تعمیر لباسشویی خود با یکی از شماره های ۰۲۱۴۱۱۲۸ و یا ۰۲۱۸۸۹۴۷۹۲۴ تماس حاصل فرمائید.

۲٫ حتما باید سرویس لباسشویی خود را به نمایندگی مربوطه بسپاریم!؟

سرویس لباسشویی

سرویس لباسشویی

اینکه تعمیر لباسشویی خود را خودمان انجام دهیم یا به مراکز رسمی تعمیرات لباسشویی بسپاریم به اول به خودمان و دوم به سطح دانش مان از تعمیرات لباسشویی بستگی دارد.

آیا شما حاضر هستید که برای صرفه جویی در هزینه هایتان کمی مطلب جدید (آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی) یاد بگیرید و دست به آچار شوید؟ خب این عالیست زیرا می توانید با کمک مقاله های ما در بخش مقالات هم مسائل مربوط به تعمیر لباسشویی را فرا بگیرید هم نکات جالب و خوبی را که مربوط به شستشو است استفاده کنید.

همچنین فیلم های ما در آپارات نیز منبع خوبی برای یادگیری است. می توانید انواع تعمیرات را آنجا قدم به قدم با فیلم یاد بگیرید.

اما اگر شما حوصله سیاهی های به جا مانده از روغن و کارهای فنی را ندارید یا اینکه در خانتان ابزار آلات موجود نیست بهترین راه تماس با یک مرکز رسمی سرویس لباسشویی است. در این صورت شما می توانید با کمک یک سرویسکار لباسشویی خوب سرویس لباسشویی را انجام داده و تعمیر ماشین لباسشویی تان را با ضمانت یک ساله تعمیر نمائید و خیالتان را راحت کنید.

البته اگر باز هم علاقه داشتید خودتان کار تعمیر ماشین لباسشویی را انجام دهید می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرموده و با متخصصان ما مشورت نمائید.

۳٫ چطور یک نمایندگی تعمیرات لباسشویی خوب پیدا کنیم؟

 

برای اینکه بتوانید به یک لیست جامع از نمایندگی های رسمی تعمیرات لباسشویی دسترسی داشته باشید بهترین راه مراجعه به وبسایت اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم منزل تهران می باشد. اما قبل از اینکه یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی را انتخاب نمائید به چند نکته زیر دقت کنید تا بیشترین بهره را بابت پول پرداختی خود دریافت نمائید:

 • معمولا بسیاری از نمایندگی ها، مجوز رسمی ندارند و صرفا به نام نمایندگی در حال فعالیت هستند، برای اطمینان از این موضوع حتما از آنها درخواست نشان دادن مجوزشان را نمائید.
 • نمایندگی ها مسئول هستند تا به قوانین و آئین نامه های اتحادیه عمل کنند که پیشنهاد می کنیم حتما نگاهی به این قوانین بیاندازید.
 • قیمت های مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی طبق مصوبه اتحادیه است و اگر جایی به شما قیمت های بالاتر از عرف دادند حتما آنها را به اتحادیه معرفی نمائید
 • نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی موظف هستند به شما بابت تعویض قطعات گارانتی دهند تا اگر در مدت گارانتی شده آن قطعه خراب شد مجددا آن را به رایگان برایتان تعویض نمایند.
 • اگر در این باره باز برایتان سوالی پیش آمد می توانید با متخصصان ما در نمایندگی تعمیرات لباسشویی به شماره ۰۲۱۴۱۱۲۸ و ۰۲۱۸۸۹۴۷۹۲۴ تماس حاصل فرمائید تا به صورت کامل راهنمائیتان نمائیم

۴٫ یک سرویسکار لباسشویی خوب را باید چطور تشخیص داد؟

سرویسکار لباسشویی

سرویسکار لباسشویی

سرویسکار لباسشویی

سرویسکار لباسشویی

سرویسکاران نیز مانند همه متخصصان جامعه میان خود افراد خوب و بد دارند.

برای اینکه همیشه یک سرویسکار لباسشویی خوب به دست آورید بد نیست خودتان هم کمی در مورد تعمیرات لوازم منزل مثل تعمیر لباسشویی اطلاعاتی کسب نمائید.

مشابه همین مطلبی که خواندید ما مطالب زیادی دگیری نیز درباره تعمیرات سایر لوازم منزل برایتان آماده کرده ایم و می توانید آنها را از بخش های مربوط به مقالات وبسایت ما یا از کانال آپارات ما ببینید.

کنار دست این موضوع پیشنهاد همیشگی ما این است که کار را به کاردان بدهید تا دوباره کاری و هزینه های بیش بیهوده برایتان نداشته باشد. هرموقع با لوازم خانگی خود به مشکلی برخوردید کافیست یکی از شماره های ۰۲۱۴۱۱۲۸ و یا ۸۸۹۴۷۹۲۴ که برای نمایندگی رسمی تعمیرات لباسشویی است را گرفته و مشکل خود را توضیح دهید تا یکی از حرفه ای ترین سرویس کارهای مربوطه برای شما ارسال گردد.

نکته مهم دیگر اینکه سعی کنید هیچوقت سرویسکار لباسشویی خود را از مغازه های محلی انتخاب نکنید.

منظورمان همان افرادی است که درون مغازه خود تعمیرات لباسشویی را انجام می دهند. این کار اصلا حرفه ای نیست و گارانتی ای نیز به شما از بابت تعمیراتتان داده نخواهد شد.

به صورت کلی به تعمیرکاران و سرویس کارانی که مستقل کار می کنند و بابت کارهای خود گارانتی ندارند نمی توان اعتماد نمود.

 

اگر نکات بالا را رعایت فرمائید به شما تضمین می دهیم که هیچ مشکلی نسبت به تعمیرات خود نخواهید داشت

 

 

 

۵٫ آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی

می توانید با دنبال کردن کانال آپارات سرویس کالا نیز فیلم های آموزش تخصصی تعمیرات لباسشویی را فرا بگیرید.

[aparat id=”i7kax”][aparat id=”qZifd”]

همچنین اگر سوالی داشتید می توانید در ساعات اداری با ما تماس حاصل فرموده و در ساعات غیراداری نیز از این بخش درخواست خود را ثبت نمائید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.