چه ماشین لباسشویی بخریم؟ بخش سوم

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی بخش سوم

تا اینجا بخش اول و دوم از راهنمای خرید ماشین لباسشویی را با یکدیگر بررسی کردیم.

ماشین لباسشویی AEG در بین رقبا از اعتبار خوبی برخوردار است و همین اعتبار باعث درصد فروش بالای این دستگاه است.

سیستم کنترل و تنظیم آب در این ماشین لباسشویی‌ها از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌کند و در صرف هزینه‌های جانبی اثرگذار است.

از دیگر نکات مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی AEG برچسب استاندارد مصرف انرژی و گارانتی این دستگاه است که خریدار را از انتخاب خود مطمئن می‌سازد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی آاگ

 

برنامه شستشو در لباسشوئی های آاگ

ماشین لباسشویی های آاگ برنامه‌های شست و شویی متعددی برای لباس‌های با رنگ روشن، رنگ تیره، لباس‌های جین، کتان، نخی و الیاف مصنوعی دارد که با توجه به میزان کثیفی و حجم  لباس‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در این برنامه ها زمان شست و شو و نوع قدرت اعمالی از طرف ماشین به البسه متفاوت خواهد بود و سعی شده است در طراحی این برنامه ها جنس البسه در راس کنترل قرار بگیرد و تا حد مممکن از هر گونه آسیب به البسه خودداری شود .

برند آاگ متعلق به یک کمپانی آلمانی است و از دسته برند های محبوب و شناخته شده در سراسر دنیاست برند آاگ در تولید لوازم خانگی عملکرد خوبی داشته است و در ردیف کمپانی های بین المللی قرار دارد که دسترسی را برای مشتریان خود راحت تر کرده است.

شرکت آاگ در تولید لوازم شست و شو از بهترین ها است و توانسته در بازار این محصولات مکان مناسبی برای خود پیدا کند.

بعد از صحبت از کیفیت و قدرت بالای این برند نکته مهم دیگری در مورد آن وجود دارد که باعث رضایت بیشتر مشتری های این شرکت شده است، ضمانت و خدمات پس از فروش.

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی Bosch  می‌توان به این موضوع اشاره کرد، کمپانی آاگ در ایران نمایندگی رسمی دارد که علاوه بر ضمانتی که نسبت به کالا به مشتریان ایرانی خود ارائه می‌کند، می‌تواند آن‌ها از بهره‌مندی نسبت به خدمات پس از فروش و تأمین قطعات یدکی و تعمیرات ماشین لباسشویی مطمئن سازد.

این ویژگی خریدار را از یک خرید امن مطمئن می‌سازد و آسودگی انتخاب را برای او به ارمغان می‌آورد.

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی آاگ نکات دیگری قابل اشاره است که می‌تواند خریدار را نسبت به انتخاب خود مصمم‌تر کند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

موتور ماشین های لباسشویی آاگ

در طراحی این ساخت و تولید ماشین لباسشویی آاگ سیستم EcoSilence Drive روی موتور دستگاه طراحی‌شده است که میزان انرژی و آب مصرفی را کنترل می‌کند و همچنین اثر مثبتی روی کنترل میزان لرزش و صداهای ایجادی گذاشته است در همین راستا اصطحکاک قطعات داخلی به حداقل رسیده و درنتیجه عمر مفید دستگاه بالاتر رفته است.

فنّاوری EcoSilence Drive مناسب برای لباس‌ها و منسوجاتی است که کثیفی چندانی ندارند اما بوی نامطبوعی مثل بوی عرق به خود گرفته‌اند. سیستم تمیزکنندگی خودکار کندانسور SelfCleaning Condenser  باعث می‌شود در هر مرحله شستشویی، ماشین لباسشویی سه بار کندانسور را تمیز کند که در تعمیر و نگهداری این دستگاه ویژگی مثبتی تلقی می‌شود.

از دیگر امتیازات جانبی این ماشین لباسشویی می‌توان به

 1. قفل کودک
 2. صفحه نمایشگر لمسی
 3. اجرای برنامه در حالت نیمه‌پر
 4. برنامه پیش شستشو مناسب برای البسه خیلی کثیف
 5. تنظیم دور موتور
 6. و سرعت چرخش آب اشاره کرد.

 

0

چه ماشین لباسشوئی بخریم؟ بخش دوم

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

چه ماشین لباسشوئی بخریم؟ راهنمای خرید ماشین لباسشویی بخش دوم

تا اینجا بخش اول از مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی را با هم بررسی کردیم.

با توجه به خصوصیات ذکر شده بهترین انتخاب بایستی با توجه به بودجه و نیاز شخص به کارایی های گفته شده انجام بگیرد.

در حالت کلی ماشین لباس‌شویی ها به دو دسته: درب از بالا و درب از جلو تقسیم می شوند که هر کدام به دلیل طراحی متفاوت خود با مدل دیگر رقابت می کند.

 

ماشین لباسشویی درب از جلو

این ماشین لباسشویی ها با جمع کردن لباس ها در بخش فوقانی اتاقک داخلی، با پرتاب آب به سمت بالا عملیات شست و شویی را انجام می دهند. زمان خشکشویی با چرخش دورانی و استخراج رطوبت لباس ها  کاهش می یابد. این دسته از ماشین لباسشویی ها به دلیل طراحی رو به جلو خود حجم کمتری نسبت به ماشین لباسشویی های درب از بالا اشغال می کنند و در نتیجه فضای بالایی ماشین لباسشویی نیز قابل استفاده است.

 

ماشین لباسشویی درب از بالا

این مدل از ماشین لباس‌شویی ها به دو دسته معمولی و دو قلو تقسیم می شوند:

 

ماشین لباسشویی ها معمولی

در این مدل ماشین لباسشویی ها، مخزن در ابتدا کاملا آبگیری می کند سپس با ایجاد  عملیات چرخشی فرایند شست و شو را انجام می دهد.

قیمت و فضای اشغالی این ماشین لباسشویی ها نسبت به مدل های خودکار کمتر است.

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی آاگ

ماشین لباسشویی های دوقلو

پروسه شست و شویی در این دستگاه ها به روش تعلیق لباس ها انجام می شود. این ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدود و میزان مصرف آب کمتری دارند وبه دلیل استفاده بهینه تر از مواد شوینده  کف  کمتری راتولید می کند و در این راستا امنیت عملیات بیشتری را تنظیم می کند. سرعت عملیات خشک کردن بالا، و زمان خشک کردن کوتاه است.

ماشین لباس‌شویی مدل های مختلف Bosch  و AEG دارای تفاوت‌هایی در دور موتور، تعداد ورودی و خروجی‌های تعبیه‌شده برای آب گرم و آب سرد، مصرف آب و برق و همچنین تعداد برنامه‌هایی که ماشین لباسشویی قادر به اجرا سازی است مثل قفل کودک، ضد چروکی و… هستند.

 

در مورد مقایسه دو مدل ماشین لباسشویی دوقلو و معمولی درب از بالا تفاوت هایی وجود دارد که با توجه به نوع مصرف کاربر، میتوان انتخاب اصلح را با توجه به دانستن این تفاوت ها انجام داد. در این قسمت به تعدادی از این تفاوت ها اشاره می شود:

 1. نوع معمولی از قیمت پایین تر و درجه شست وشویی خوبی برخوردارند در حالی که دو قلو با صرف هزینه بیشتر از قدرت تمیزنددگی درجه عالی برخوردارند.
 2. نوع دوقلو زمان خشک کردن کمتری را دارد اما معمولی ها برای شست و شوی لباس هایی با لکه های قوی، نیازمند زمان بیشتری برای فرایند شست و شو هستند.
 3. دوقلو صدا های کمتری نسبت به معمولی ها ایجاد می کنند.
 4. مقایسه حجم کمی دشوارتر است اما در کل دوقلو ها در حجم های گسترده تر و بیشتری تولید می شوند.
0

چه ماشین لباسشوئی بخریم؟ بخش اول

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

چه ماشین لباسشوئی بخریم؟ راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 

برای انتخاب یک ماشین لباسشویی مناسب نکات زیادی وجود دارد که در ادامه این مقاله سعی شده است در راستای انتخاب دقیق تر و مناسب تر ماشین لباسشویی توضیحاتی در این راهنمای خرید ماشنی لباسشوئی برای شما آورده شده است.

با توجه به نوع، ظرفیت و خصوصیات یک ماشین لباسشویی قیمت آن تعیین می شود در واقع فاکتور قیمت به این پارامتر ها وابسته است.

ماشین لباسشویی های چندکاره قدرت انجام چندین مرحله از شستشو و خشک کردن را به طور خودکار دارند.

اما انتخاب یک ماشین لباسشویی که در هر دو عمل شستشو و خشک کنی لباس توانا باشد کمی مشکل است.

در این رابطه آزمایش هایی انجام شده است که بهترین کارایی را از بین ماشین لباسشویی های موجود پیدا کند از جمله این آزمایش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. تست لکه گیری برای میزان توان پاک کنندگی
 2. تست میزان مصرف آب
 3. زمان و سرعت پروسه خشک کردن
 4. انرژی مصرفی برای خشک کردن و شستشو

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 

از دیگر پارامترهای مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی بوش و AEG نوع شستشوی لباس ها با الیاف مختلف است.

نسل جدید ماشین لباسشویی های طراحی شده بوش و آاگ دارای سیستم های برنامه دهی هستند که در رابطه با این موضوع انواع برنامه های شست و شو را به سیستم کنترلی ماشین لباسشویی وارد کرده که انواع لباس ها را با توجه به جنس الیاف سازنده تفکیک می کند

که مراحل پروسه های شست و شو و خشک کردن را مطابق با نوع الیاف لباس تنظیم می کند.

 

از دیگر نکات مهم، میزان آب و برق مصرفی این وسیله الکتریکی است.

هرچه میزان گنجایش ماشین لباسشویی بالاتر رود میزان حجم آب مصرفی آن نیز بالاتر خواهد رفت.

اما در این مورد، ماشین لباسشویی هایی که توان دور موتور بالایی برای عملیات خشکشویی دارند با وجود نرخ بالای حجم آب دریافتی، چون سرعت عملیات با دور بالا کاهش می یابد مصرف آب کمتری خواهند داشت.

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی بوش و آاگ دقت به میزان لرزش و صدای تولیدی ماشین لباسشویی از دیگر خصوصیات قابل توجه در هنگام انتخاب است.

معمولا روی سطح چوب، ماشین های لباسشویی دارای لرزش های بیشتری نسبت به سطوح سرامیکی هستند.

در تست های انجام شده ماشین لباسشویی ها، آن دسته که عملیات شست و شو را به خوبی انجام میدهند اما سرعت عمل خوبی ندارند کسب رتبه خوبی نداشتند.

در مورد ظرفیت انتخابی برای یک ماشین لباسشویی مناسب باید تعداد افراد خانواده نیز در نظر گرفته شود با لطبع افزایش ظرفیت تا حدی به افزایش فضای اشغالی توسط ماشین لباسشویی نیز می انجامد.

که در این مورد بایستی فضای در اختیار برای ماشین لباسشویی را به علاوه فضای اضافی مورد نیاز در اطراف ماشین لباسشویی را نیز حین انتخاب در نظرگرفت.

 

ادامه این مطلب را می توانید از راهنمای خرید ماشین لباسشویی بخش دوم مطالعه بفرمائید.

0