آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر بوش

مایکروفر وسیله‌ای برای گرم کردن و پخت غذا است. این وسیله حاوی یک سینی گردان است که باعث می‌شود مواد غذایی درون مایکروفر چرخیده و یک پخت متناسب داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است این سینی گردان دچار مشکل شده و چرخشی نداشته باشد. این عدم چرخش پخت غذا را غیر یکسان و دچار مشکل می‌کند. سه دلیل وجود دارد که باعث می‌شود سینی گردان از کار بیفتد که به شرح زیر هستند: با نمایندگی بوش همراه باشید .

۱) موتور مایکروفر بوش

موتور مایکروفر شامل اتصالات و سیم‌هایی است که برق را از اتصال پریز به برق شهری گرفته و تمامی برنامه‌ها را به دستگاه منتقل می‌کند. اگر موتور دچار خرابی شود نمی‌تواند برنامه‌ها را منتقل کند. خرابی در موتور باعث عدم رسیدن سیگنال به سینی گردان شده و از چرخش آن جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که موتور مایکروفر خراب باشد باید تعمیر و یا تعویض شود.

۲) کوپلار بوش

کوپلار وسیله‌ای در مایکروفر است که دارای یک شفت پلاستیکی است. این شفت از یک سو به موتور متصل بوده و از سوی دیگر باعث اتصال محکم سینی گردان به بدنه مایکروفر می‌شود. اگر این اتصال و یا شفت دچار خرابی شوند از چرخش سینی جلوگیری کرده و باید تعویض شوند. برای تعویض این قسمت باید اتصال سینی را از مایکروفر جدا کنید و در زیر آن کوپلار را جدا کرده و در صورت خرابی تعمیر و یا تعویض کنیم.

۳) ریل کمکی زیر سینی بوش

یک ریل کمکی در زیر سینی گردان مایکروفر وجود دارد که کمک می‌کند سینی به‌راحتی بچرخد. اگر این ریل دچار شکستگی شود و یا چرخ‌های کوچک زیر آن خراب شوند از چرخش مایکروفر جلوگیری می‌کنند. اگر ریل شکسته شده باشد حتماً باید تعویض شود چون شکستگی می‌تواند موجب اتصال و جرقه در درون مایکروفر شود؛ اما اگر تنها چرخ‌های آن خراب‌شده باشند با تعویض چرخ‌ها می‌توان ریل را تعمیر کرد.

0