تعمیر نمایشگر ساعت اجاق گاز

تعمیر نمایشگر ساعت اجاق گاز

نمایشگر های دیجیتالی اجاق گاز ها و فر دارای دو قابلیت مهم هستند یکی نشان دادن ساعت و دیگری به عنوان زمان سنج کاربرد دارد، در زمان پخت و پز با اجاق گاز مخصوصأ فر زمان بندی اهمیت فراوانی دارد.

پخت غذا در مدت زمان معین به دو جهت دارای اهمیت است جلوگیری کردن از سوختن غذا وهمچنین صرفه جویی کردن در میزان مصرف برق.

درست است که خراب بودن نمایشگر در کارکرد اجاق گاز و فر تأثیری ندارد اما کارکرد درست آن برای یک آشپزی حرفه ای مهم است.

توجه داشته باشید که تعمیر این بخش از اجاق گاز و فر کار سختی نیست و فقط نیاز به یه یک پیچ گوشتی چهار سو دارید اما برای انجام این کار باید اطلاعاتی در حوزه ی الکترونیک داشته باشید.

برد کنترل الکترونیکی گاز

اجاق گاز و فرهای امروزی دارای بخشی به نام برد کنترل الکترونیکی هستند که وظایفی مانند جرقه زدن، چراغ ها و همچنین جوجه گردان فر را بر عهده دارد و آن را کنترل می کند.

در بخش بیرونی برد الکترونیکی یک نمایشگر دیجیتالی تعبیه شده است که برای نشان دادن ساعت و تایمر به کار می رود، اگر که برد کنترل مشکلی داشته باشد بخش های مختلفی مانند جرقه زدن، چراغ ها و جوجه گردان ها ممکن است کار نکنند البته در این صورت نمایشگر هم کار نخواهد کرد.

برای اینکه از وجود مشکل در برد کنترل مطلع شوید در ابتدا اطمینان حاصل کنید که اجاق گاز به پریز برق متصل است و برق به آن می رسد.

اگر که در این حالت مشکلی نبود باید بخش های اجاق گاز و شعله ها را بردارید و سیم کشی های داخلی آن را ببندید و برق را قطع نمائید، انتهای سیم برق به ترانس می رسد که اگر أن هم مشکلی نداشت باید به سراغ خود برد الکترونیکی بروید که به پنل جلویی متصل شده است و برای دسترسی به برد باید پنل جلوی آن را بیرون آورید.

برد قطعه ای پیچیده است و برای تعمیر آن نیاز به مهارت های تخصصی دارید.

تعمیر و نگهداری اجاق گاز رومیزی

تعمیر و نگهداری اجاق گاز رومیزی

شما برای مراقبت از این اجاق گاز ها و جلوگیری از شکستن صفحه ی آن ها به مواردی که در ادامه توضیح می دهیم توجه کنید:

 1. از گذاشتن قابلمه و ظرف هایی بزرگ تر و بیشتر از توان گازتان بر روی آن خودداری کنید زیرا با گذاشتن قابلمه هایی بزرگ تر از ظرفیت اجاق گاز در گاز هایی با صفحه شیشه ای باعث شکستن شیشه ی آن می شوید و با قرار دادن قابلمه های بزرگ بر روی اجاق گاز های استیل موجب خم شدن ورق استیل آن خواهید شد.
 2. از رها کردن قابلمه و یا هر وسیله ی دیگری بر روی گاز جدأ خودداری نمائید.
 3. در زمان تمیز کردن آن ها از شستشو با آب زیاد خودداری کنید زیرا موجب نفوذ آب به بخش های پایین و آسیب رساندن به ابزار های ظریف داخل لگنی می شود که این ابزار ها شامل جعبه ی فندک، چینی فندک و… می باشند.
 4. توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن صفحه ی اجاق گاز کاملأ سرد و خنک شده و هیچ گونه حرارتی نداشته باشد.

رایج ترین خرابی ها در اجاق گاز رومیزی

 1. جرقه نزدن اجاق گاز رومیزی
 2. گاهی ممکن است جرقه زده شود اما شعله ها روشن نشوند.
 3. جرقه ی پشت سر هم اجاق گاز بعد از اتصال به برق
 4. خاموش شدن اجاق گاز بلافاصله پس از روشن شدن شعله ی آن
 5. تعدادی از شعله ها با جرقه روشن شوند و تعدادی دیگر با جرقه روشن نشوند.
 6. غیر قابل حرکت و سفت شدن بعضی از شیر های اجاق گاز
 7. کم شدن مقدار شعله ی اجاق گاز

مواردی که برای حفظ و نگهداری اجاق گاز های صفحه ای گفته شد و همچنین مطالبی را که برای تعمیر این نوع از اجاق گاز ها نام بردیم تنها بخش کوچکی از این موارد بود که برای آشنایی بیشتر شما با آن ها در این مقاله جمع آوری کردیم.

 

به دنبال تعمیر لوازم خانگی خود هستید ؟ با سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعمیر اتو بوش شما اقدام می کنیم !

چگونه اجاق گاز را تعمیر کنید؟

چگونه اجاق گاز را تعمیر کنید؟

چگونه اجاق گاز را تعمیر کنید؟

اجاق گاز یکی از وسایل پرکاربرد پخت و پز است که با استفاده از لوازم جدید و پیشرفته کار کردن با آن راحت شده است. قبل از اینکه بخواهید برای تعمیر گاز با تعمیرکار تماس بگیرید، نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید مشکل را حل کنید.

جریان گاز

اولین قدم این است که تمام مشعل ها و اجاق گاز را آزمایش کنید تا منبع مشکل را به صورت زیر تعیین کنید:

اگر هیچ یک از عناصر روشن نمی شود، گاز را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که چیزی برای جلوگیری از جریان گاز وجود ندارد. بسیاری از مشکلات نتیجه فراموشی است که این گام ساده را می توانید در اسرع وقت برطرف کنید.

اگر مشکل تنها به یک مشعل محدود باشد، ممکن است ناشی از اختلال در خط گاز باشد که منجر به روشن نشدن گاز می شود.

ایمنی

قبل از انجام هر کاری خروجی و قطع کننده مدار را خاموش کنید. هنگامی که گاز را به قدرت متصل می کنید، نمی توانید در آشپزخانه کار کنید زیرا این کار بسیار خطرناک است. همیشه شیر گاز را قطع کنید تا بتوانید راحت کار کنید.

سیم کشی

اگر سیم کشی داخل اجاق ایراد داشته باشد، این امر می تواند یک مشکل جدی برای اجاق گاز ایجاد کند. هر گونه اتصال کوتاه می تواند به این معنی باشد که حرارت گاز به درستی کنترل نمی شود.

اگر مشعل با حرارت زیاد نگه داشته می شود، باید وقت خود را صرف بررسی سیم کشی کنید. اگر احساس خطر می کنید، باید یک تعمیرکار حرفه ای استخدام کنید تا این کار را انجام دهد.

تعمیر یخچال فریزر بوش | تعمیر جارو برقی بوش | تعمیر ماکروفر بوش | تعمیرات بوش

کنترل دما

هر مشعل با کنترل دمای مخصوص به خودش کار می کند. اگر کنترل دما کار نکند، باعث می شود که مشعل های خاص تنها با حرارت زیاد کار کنند. برای حل این مشکل باید اطمینان حاصل کنید که کنترل دما و ترموستات به درستی کار می کنند. ترموستات دستگاهی است که دمای عناصر را کنترل می کند، بنابراین اگر آسیب دیده باشد، می تواند منجر به مشکلاتی شود. تعویض سیستم کنترل دما می تواند دشوار باشد، اما غیر ممکن نیست.

قفل معیوب

این احتمالا شایع ترین علت روشن نشدن مشعل اجاق گاز است. گاهی اوقات ممکن است قفل مشعل گیر کرده باشد یا قفل چسبیده باشد، باید سعی کنید یک قطره روغن به قفل اضافه کنید و دوباره تلاش کنید. گاهی ممکن است خاک در دامنه سوراخ مشعل گیر کرده باشد. در این مواقع باید قفل را تمیز کنید و اگر مشکل حل نشد قفل را کاملا عوض کنید.

گاهی عیب یابی مشکلات اجاق گاز می تواند پیچیده باشد، در این مواقع باید تعمیرکار حرفه ای استخدام کنید تا  کار شما را انجام دهد. کار بر روی هر وسیله الکتریکی می تواند بسیار خطرناک باشد، بنابراین سعی کنید امنیت را رعایت کنید.

 

در صورت خرابی اجاق گاز و یا برخورد با هرگونه مشکل ، شما می توانید با اعتماد به مجموعه سرویس کالا که دارای تکنسین های ماهر و زبده می باشد ، تعمیرات اجاق گاز را به ما بسپارید.  این شرکت با جایگزینی قطعات اورجینال اجاق گاز شما را مانند روز اول به شما تحویل می دهد.

 

تماس با سرویس کالا

 

خدمات پس از فروش آاگ | نمایندگی AEG | تعمیر لباسشویی آاگ

 

اجاق گاز چیست و چه کاربردی دارد ؟

اجاق گاز چیست و چه کاربردی دارد ؟

 اجاق گاز چیست و چه کابردی دارد ؟

اجاق گاز ، عضو اصلی هر خانه و آشپزخانه ای است. و به دو شکل رومیزی و ایستاده وجود دارد و در آشپزخانه ها از آن استفاده می شود. در آشپزخانه های مدرن و امروزی بیشتر از نوع رومیزی آن استفاده می شود. اجاق گازهای رومیزی علاوه بر زیبا کردن محیط آشپزخانه می توانند نقش مهمی را در صرفه جویی در فضای آشپزخانه ایفا نمایند.

در هر حال، از اجاق گاز رومیزی استفاده می کنید یا نوع ایستاده آن باید برای نصب، تعمیرات و سرویس اجاق گاز حتما به نمایندگی های مجاز محصول مراجعه نمایید و یا از تعمیرکاران و سرویسکاران مجرب و متعهد در این زمینه کمک بخواهید. ممکن است تفاوت هایی در ساختار گاز رومیزی و ایستاده وجود داشته باشد که در صورت کمک گرفتن از افراد نا آشنا ممکن است آسیب های جدی به وسیله آشپزخانه خود وارد کنید.

 

 

اجاق گاز چه کاربردی دارد ؟

هر نوع اجاق گازی مراقبت های مخصوص به خود را نیاز دارد. اجاق گازها با جنس متفاوتی در رویه ساخته می شوند. به طور معمول از فلز، استیل، شیشه و یا سرامیک در ساخت رویه های اجاق گاز استفاده می شود. با توجه به جنس رویه گاز باید یک سری از موارد را رعایت کرد. مثلا اگر صفحه های اجاق گاز شما از جنس شیشه باشد در استفاده از ظروف بزرگ و سنگین باید نهایت دقت را داشته باشید تا باعث آسیب رساندن به صفحه شیشه ای اجاق گاز نشوید.

سعی کنید همواره برای نصب یک اجاق گاز از متخصص و سرویسکار کمک بگیرید. تا استاندارهای نصب آن به خوبی رعایت شوند. محل قرار گیری اجاق گاز در آشپزخانه باید در فضایی باشد که تبادل هوایی وجود داشته باشد تا گازهای حاصل از احتراق امکان خروج داشته باشند. علاوه بر آن اگر شعله ها مستقیما در معرض وزش هوا قرار داشته باشند ممکن است در حیت استفاده از گاز شعله ها خاموش شوند.

طول استاندارد شیلنگ گاز و وضعیت بست ها در هنگام نصب باید بدرستی و با دقت چک شود. و سرویس های دوره های در زمان های مشخص شده و لازم در خصوص گاز رومیزی یا ایستاده شما انجام پذیرد.

تعمیر اجاق گاز بوش