تعمیر و نگهداری غذاساز های چند کاره بوش

تعمیر و نگهداری غذاساز های چند کاره بوش

غذا ساز های چند کاره دارای قابلیت های فراوانی هستند که توانایی ساخت غذا ها و نوشیدنی های زیادی را دارند و با داشتن این قابلیت فضای بسیار کم و کوچکی را از فضای آشپزخانه اشغال می کنند اما با وجود این روند کار آشپزی شما را بسیار سریع تر می کنند.

این غذاسازهای چند کاره دارای دو دستگاه اصلی هستند که یکی از آن ها برای مخلوط کردن و دیگری برای خرد کردن و آب میوه گیری است.

غذا ساز ها دارای ویژگی دیگری مانند داشتن قفل ایمنی کامل در آن ها، کاردکی مخصوص برای پهن کردن و داشتن یک پایه برای جلوگیری از هرگونه لرزشی در دستگاه هستند.

مرحله های تعمیر غذاساز چند کاره بوش

 • در ابتدا دکمه، دستگیره و یا هر اجزایی که بدنه ی دستگاه را نگه داشته از دستگاه جدا کنید.
 • دستگاه را از پریز برق جدا کرده و هر نوع اتصال دیگری را به مدار های الکتریکی قطع کنید.
 • هر اجزایی که سبب می شود شما نتوانید به قسمت های داخلی دستگاه دسترسی پیدا کنید از دستگاه جدا نمائید.
 • دستگاه غذاساز را برعکس کرده و پایه ها را از آن جدا کنید، سپس تسمه و چرخ دنده ها را هم از دستگاه جدا کنید.
 • موتور دستگاه را باز کنید و هر چیزی که بر روی موتور سوار است را جدا کنید.
 • پس از تعمیر قسمت معیوب دستگاه غذاساز قطعات را در جای دقیق و درست خود قرار دهید و همه ی قطعات را مانند اول ببندید.
 • حال دستگاه غذاساز شما بدون هیچ ایرادی آماده ی استفاده است.

مراقبت از غذاساز چند کاره بوش

 • برای مراقبت از غذاساز خود بعد از هربار استفاده قطعات آن را جدا کرده و کاملأ بشورید و پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید.
 • بعد از اینکه کار شما با غذاساز تمام شد سیم آن را از پریز برق جدا کنید تا در اثر نوسانات برقی دچار آسیب به موتور آن نشود.
 • در صورت داغ شدن موتور دستگاه به آن اجازه ی استراحت بدهید و سپس دوباره مشغول به کار شوید.

 

به دنبال تعمیر غذاساز چند کاره بوش خود هستید ؟ با نمایندگی بوش تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعمیر اتو بوش شما اقدام می کنیم !

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ریش تراش

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ریش تراش

آموزش تعمیر و نگهداری ماشین ریش تراش

ماشین ریش تراش از لوازم ضروری در خانه ها برای آقایان، و آرایشگاه های مردانه می باشد، حمل و جابه جایی ماشین ریش تراش به سهولت قابل انجام است. از این وسیله می توان در مسافرت، محل کار و .. استفاده کرد.

این وسیله به دلیل کاربرد زیاد آن به مراقبت و نگهداری احتیاج دارد.

روش های مراقبت و نگهداری از ماشین ریش تراش :

چرا بعد از استفاده از ماشین، آن را تمیز کنیم ؟

تمیز و ضد عفونی کردن ماشین ریش تراش به طول عمر بالای این وسیله کمک می کنید

چرا ریش تراش را روغن کاری کنیم ؟

اصطکاک زیاد بین نیغه ههای ریش تراش باعث ساییدگی ان ها میشود، وقتی که دستگاه را روغن کاری می کنید از ساییدگی جلوگیری کرده، و باعث بالاتر شدن کارایی دستگاه و افزایش طول عمر ان می شود

چرا از اسپری ضدعفونی برای ریش تراش استفاده کنیم ؟

این کار خیلی ضرورتی برای استفاده در منزل ندارد، بیشتر آرایشگاه ها برای بهداشت افراد، ملزم به ضدعفونی کردن ماشین می باشند

سایر کارهای لازم برای محافظت از ریش تراش چیست ؟

 • استفاده از کیف برای نگهداری ماشین ریش تراش.
 • به محض آسیب دیدن ریش تراش آن را تعمیر کنید.
 • مراقب باتری ریش تراش خود باشید.

آموزش رفع عیب و تعمیر ماشین ریش تراش

۱ – ریش تراش روشن نمی شود

 • پریز برق ندارد
 • دوشاخه یا سیم دچار مشکل شده است.
 • کلید قطع و وصل خراب است.
 • قطع شدن یکی از اتصالات داخلی.
 • موتور با سیم پیچ دستگاه سوخته است.

۲ – داغ شدن ماشین ریش تراش

 • مربوط به عیوب مکانیکی می باشد.
 • موتور نیم سوز می باشد.

۳ – تیغ ماشین ریش تراش کند شده است

 • متناسب با کارکرد تیغ، تعویض آن ضروری است.

۴ – اصلاح صورت به سختی انجام می پذیرد

 • چرخ دنده ها فرسوده شده اند.
 • موتور نیمه سوز می باشد.

 

سرویس کالا آماده تعمیر لوازم خانگی شما می باشد .

تعمیر و نگهداری آیفون تصویری

آیفون تصویری

تعمیر و نگهداری آیفون تصویری

آیفون تصویری یکی از بهترین و کارآمدترین لوازمی است که در مجتمع های مسکونی و اداری به کار گرفته می شود. استفاده از آیفون ها از زمانی شکل گرفت که شهرنشینی و به خصوص آپارتمان نشینی در میان مردم رواج پیدا کرد. وجود پله های متعدد، فاصله زیاد تا درب اصلی و از همه مهم تر نیاز به امنیت بیشتر از جمله مهم ترین دلایل نیاز به این وسیله و ضرورت استفاده از آن هستند. پیش از این، آیفون ها تنها قابلیت باز کردن درب را داشتند و از مشاهده تصویر و حافظه برای ضبط تصاویر و … خبری نبود. با توجه به این توضیحات واضح است که نگهداری از آیفون تصویری بسار ضرورت دارد.

چه موقع باید به سراغ یک تعمیرکار رفت؟

همه ما دوست داریم وسایل منزل یا محل کارمان همیشه نو و سالم بمانند؛ به همین دلیل باید به فکر مراقبت از آن ها باشیم. از آن جایی که مراقبت از وسایل برقی از اهمیت و حساسیت بالایی برخودار است، پس در صورت مشاهده هر نوع خرابی یا اختلال باید به سرعت تعمیر شوند. چرا که استفاده بیش از حد از آن ها در چنین وضعیتی ممکن است آسیب های جدی را به آن ها وارد کند.

 

برای تعمیر لوازم خانگی خود با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید !

 

مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای آیفون تصویری ایجاد شوند

 • آیفون درب را باز نمی کند.
 • آیفون صدای نامناسب و به صورت خش خش تولید می کند.
 • آیفون زنگ نمی خورد و یا صدای آن به شدت تضعیف شده است.
 • تصاویر به صورت تار و با رنگ و نور مناسبی نمایش داده می شوند.

یک استادکار حرفه ای چه اقداماتی را انجام می دهد

یک استادکار ماهر و با تجربه در تعمیر آیفون های تصویری، در ابتدا به عیب یابی آن می پردازد. سرویس و رفع مشکلات اتصالی آیفون، نصب و راه اندازی آن و بررسی و تست دستگاه برای جلوگیری از تکرار مشکل از جمله اقداماتی است که یک استادکار انجام خواهد داد.

آموزش مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر بوش

تعمیر یخچال فریزر بوش

آموزش مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر بوش

یخچال فریزر امروزه یکی از دستگاه های اصلی و کاربردی در هر خانه می باشد و می توان گفت که بدون یخچال زندگی تا حد بسیار زیادی سخت و شاید غیر ممکن باشد. از این رو، نحوه مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر برای اکثریت خانواده ها امری حیاتی و مهم می باشد. برای نگهداری و مراقبت از یخچال فریزی بسیار دقت داشته باشید.

تنظیم جای یخچال

وقتی یخچال فریزر خود را تازه خریده اید، اولین نکته در نگهداری و حفظ آن پیدا کردن جای مناسب در آشپزخانه می باشد. لذا یخچال را در محلی که به دور از وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز باشد نصب کرده و محل آن را تراز کنید و طوری قرار دهید که حداقل ۲۰ سانت از دیوار فاصله داشته باشد.

توجه به چیدمان درون یخچال

مواد غذایی را همین طوری و بی توجه به هم در درون یخچال نه چینید، بلکه در چیدن مواد غذایی در داخل یخچال دقت کنید و هر کدام را در جای مناسب خود قرار دهید.

تنظیم کردن درجه یخچال

با توجه به دمای هوا و نیاز خودتان درجه یخچال را تنظیم کنید، درجه را خیلی پایین و خیلی بالا قرار ندهید که مواد غذایی گرم و یا منجمد شوند. همیشه یخچال را بین ۳ تا ۷ درجه و فریزر را ۱۸- تا ۲۰- درجه سانتی گراد تنظیم کنید .

تمیز کردن یخچال

تمیز نگه داشتن یخچال بسیار مهم است چرا که داخل یخچال مواد غذایی قرار می گیرد و مواد غذایی با سلامتی انسان ارتباط مستقمی دارد، از این رو، باید ضمن تمیز نگه داشتن یخچال فریز، هر چند وقت یکبار یخچال فریزر را خالی کرده و آن با با محلول جوش شیرین و آب بشورید و همچنین چسبندگی نوارد پلاستیکی در یخچال و فریزر را نیز تمیز کنید. لوله ای پشت یخچال را در سال حداقل دو بار گرد گیری کنید.

آموزش سرویس و نگهداری عمومی اجاق گاز

آموزش سرویس و نگهداری عمومی اجاق گاز

تعمیر نگهداری اجاق گاز

اجاق گاز وسیله ای پر کاربرد و پر استفاده است که امروزه استفاده از نوع رومیزی آن نیز بسیار متداول شده و حتی به علت هایی مثل کم بودن فضا در آشپزخانه ها و راحتی استفاده از آنها، از نوع معمولی آن پر کاربردتر می باشد. اجاق گازهای رومیزی در بحث نصب، عیب یابی و تعمیرات تفاوتهایی را با اجاق گازهای معمولی دارند و در صورت بروز مشکل در هر نوع اجاق گاز باید از کارشناسانی که تجربه و تخصص کافی در خصوص همان محصول را دارند کمک گرفت.

اجاق گاز مورد استفاده شما ممکن است فلزی، استیل و یا شیشه ای باشد که هر یک از آنها مراقبت های خاص خود را می طلبد. به طور مثال در اجاق گازهای شیشه ای برای جلوگیری از شکستن شیشه گاز برای مراقبت هایی انجام داد، مثلا: استفاده از ظرف های خیلی بزرگ روی شعله می تواند احتمال شکستن آن را بالا ببرد در این حالت بهتر است به کمک وسیله ای فاصله ظرف را تا شعله بیشتر کنیم تا این اتفاق نیفتد.

سرویس و نگهداری اجاق گاز

 • اجاق گاز را در محیطی باز که امکان ورود و خروج جریان های هوا در آن وجود دارد نصب کنید تا گازهایی که در هنگام استفاده از این وسیله بوجود می آیند امکان خارج شدن از محیط را داشته باشند. به این نکته دقت کنید که وزش باد به صورت مستقیم نباید در این محیط وجود داشته باشد.
 • استفاده از بست مناسب در دو سر شیلنگ گاز ضروری است، و حداکثر طول شیلنگ باید ۱٫۵ متر باشد. بعد از نصب حتما شیلنگ را از لحاظ نشتی گاز با استفاده از کف صابون چک نمایید.
 • سرویس های دوره ای اجاق گاز شامل بررسی ترموستات، عملکرد صحیح فندک، تنظیمات ساعت یا تایمر و … را توسط یک سرویسکار متخصص و مجرب انجام دهید. قبل از اینکه برای سرویس یا تعمیر اجاق گاز اقدام کنید، حتما نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمایید چرا که کثیف بودن و وجود گرد و غبار می تواند دلیل بروز برخی از مشکلات و نارسایی ها در اجاق گاز باشد.

تعمیر فر و اجاق گاز