تعمیر و نگهداری اجاق گاز رومیزی

تعمیر و نگهداری اجاق گاز رومیزی

شما برای مراقبت از این اجاق گاز ها و جلوگیری از شکستن صفحه ی آن ها به مواردی که در ادامه توضیح می دهیم توجه کنید:

 1. از گذاشتن قابلمه و ظرف هایی بزرگ تر و بیشتر از توان گازتان بر روی آن خودداری کنید زیرا با گذاشتن قابلمه هایی بزرگ تر از ظرفیت اجاق گاز در گاز هایی با صفحه شیشه ای باعث شکستن شیشه ی آن می شوید و با قرار دادن قابلمه های بزرگ بر روی اجاق گاز های استیل موجب خم شدن ورق استیل آن خواهید شد.
 2. از رها کردن قابلمه و یا هر وسیله ی دیگری بر روی گاز جدأ خودداری نمائید.
 3. در زمان تمیز کردن آن ها از شستشو با آب زیاد خودداری کنید زیرا موجب نفوذ آب به بخش های پایین و آسیب رساندن به ابزار های ظریف داخل لگنی می شود که این ابزار ها شامل جعبه ی فندک، چینی فندک و… می باشند.
 4. توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن صفحه ی اجاق گاز کاملأ سرد و خنک شده و هیچ گونه حرارتی نداشته باشد.

رایج ترین خرابی ها در اجاق گاز رومیزی

 1. جرقه نزدن اجاق گاز رومیزی
 2. گاهی ممکن است جرقه زده شود اما شعله ها روشن نشوند.
 3. جرقه ی پشت سر هم اجاق گاز بعد از اتصال به برق
 4. خاموش شدن اجاق گاز بلافاصله پس از روشن شدن شعله ی آن
 5. تعدادی از شعله ها با جرقه روشن شوند و تعدادی دیگر با جرقه روشن نشوند.
 6. غیر قابل حرکت و سفت شدن بعضی از شیر های اجاق گاز
 7. کم شدن مقدار شعله ی اجاق گاز

مواردی که برای حفظ و نگهداری اجاق گاز های صفحه ای گفته شد و همچنین مطالبی را که برای تعمیر این نوع از اجاق گاز ها نام بردیم تنها بخش کوچکی از این موارد بود که برای آشنایی بیشتر شما با آن ها در این مقاله جمع آوری کردیم.

 

به دنبال تعمیر لوازم خانگی خود هستید ؟ با سرویس کالا تماس بگیرید ! در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعمیر اتو بوش شما اقدام می کنیم !

0

آموزش تعمیر اسپرسو ساز نف

تعمیر اسپرسو نف

تعمیر اسپرسو ساز نف

از آنجایی که دستگاه اسپرسو ساز از اجزا و قطعات ساده ‌ای تشکیل شده و پیچیدگی چندانی ندارد، در صورت بروز مشکل و خرابی دستگاه و نیاز به تعمیر آن، این امکان وجود دارد که به راحتی و با تعویض یا تعمیر برخی از قطعات، دستگاه را تعمیر کرد. در ادامه به برخی راهکارها برای تعمیر اسپرسو ساز اشاره می کنیم تا در هنگام بروز برخی اشکالات بتوانید از آن استفاده نمایید. اما چنانچه این روش ها در رفع مشکل احتمانی موثر واقع نشدند بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه برای تعمیر اسپرسو ساز خود کمک بگیرید.

رایج ترین تعمیرات مربوط به اسپرسو ساز نف

 • آب در اسپرسو نف گرم نمی شود ؟

آسیب دیدن سیم رابط یا دو شاخه یکی از دلایل گرم نشدن آب اسپرسو ساز است. در این حالت تعویض دوشاخه و سیم بهترین کار است چراکه معمولا این دوشاخه هت پرسی هستند و قابل جداسازی از سیم نیستند، سوختن المنت دستگاه دلیل دیگری برای گرم نشدن آب اسپرسو ساز است.

 • قهوه جوشیده می شود ؟

تنظیم نبودن ترموستات اسپرسو ساز دلیل اصلی جوشیدن قهوه است. با انجام تنظیمات می توان این مشکل را رفع کرد اما در غیر این صورت، تعویض ترموستات، بهترین راهکار است. در برخی مواقع نیز مشکل، برعکس مورد یاد شده است، به این صورت که به دلیل تنظیم نبودن ترموستات، آب به نقطه جوش نرسیده و به این شکل، نیاز به تعویض ترموستات است.

 • آب از لوله اسپرسو ساز نف بیرون نمی آید ؟

یکی از دلایل خارج نشدن آب از دستگاه اسپرسوساز، مسدود شدن سوراخ‌ های سوپاپ است. لازم است کلیه قطعات دستگاه را از یکدیگر جدا کرده و به صورت کامل تمیز کنید. این کار به خصوص در مورد سوپاپ بسیار مهم است و باید به دقت صورت بگیرد، همچنین خمیده شدن و یا شکستن سوپاپ نیز علت دیگری برای خارج نشدن آب اسپرسوساز است. در این حالت، تنها راه برای حل این مشکل، تعویض سوپاپ می باشد.

 • نیاز به تعمیر اسپرسو ساز نف دارید ؟

کافیست با شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید، کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعمیر اسپرسو ساز نف شما اقدام خواهندکرد .

در صورتی که مشکل اسپرسوساز نف شما حل نشد سریعا با نمایندگی نف یعنی سرویس کالا و از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید .

0

آموزش تعمیر ماکروفر نف

آموزش تعمیر ماکروفر نف

تعمیر مایکروفر نف

انجام تعمیرات مایکروفر تا حدودی امری تخصصی به نظر می رسد و عیب یابی و برطرف نمودن آنها نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه دارد. در زیر به برخی از اصلی ترین خرابی های مایکروفر اشاره خواهیم داشت.

خرابی صفحه لمسی مایکروفر نف

یکی از علتهای این خرابی می تواند در کلید ممبران باشد. ممکن است پوششی که به عنوان رسانا در کلید ممبران قرار گرفته دچار فرسودگی شده و نیاز به تعویض داشته باشد. برای تعمیر بدنه را برداشته و فلت نواری متصل به برد را جدا نمایید. باید قبهتر است با اطلاع از طرح ماتریس کلید ممبران خود اقدام به تعویض آن کنید.

خرابی برد کنترل مایکروفر نف

اگر صفحه نمایش روشن است اما نمی توانید عددی را وارد کنید مشکل از برد کنترل است. اگر از سالم بودن کلید ممبران دستگاه خود مطمئن هستید و مشکلی در اتصال به برد ندارد، نیاز به تعویض برد کنترل مایکروفر وجود دارد. در این حالن باید برق دستگاه را قطع و بدنه را برداشته و برد را تعویض نمایید.

خرابی موتور ماکروفر نف

شنیده شدن صدای غیر معمول از مایکروفر نشان دهنده خرابی موتور مایکروفر است. در صورتی که صدای ساییدگی از موتور به گوش برسد، تعویض موتور بهترین راه است. موتور مایکروفر معمولا در کف آن قرار گرفته و کمک پیچ و سیم ثابت نگهداشته شده است.

خرابی لامپ مگنترون ماکروفر نف

شنیده شده صدای زوزه مانند می تواند علامتی برای درست کار نکردن لامپ مگنترون باشد. مگنترون وظیفه تولید حرارت را در دستگاه به عهده داشته و بخشی از مدار با ولتاژ بالا است. برای رفع این مشکل، بدنه خارجی را جدا کرده و خازن ولتاژ بالا را تخلیه نمایید. قبل از تعویض لامپ مگنترون از محکم بودن پیچ و مهره ها و درست کار کردن دیود ولتاژ بالا اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به تعویض لامپ مگنترون نمایید.

 

در صورتی که مشکل ماکروفر نف شما حل نشد سریعا با نمایندگی نف یعنی سرویس کالا و از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید .

0

راهنمای تعمیر یخچال نف

نمایندگی تعمیر یخچال نف

آموزش تعمیر یخچال نف

خاموش شدن و کار نکردن یخچال موضوع بسیار مهم و گسترده ای است که می تواند به دلایل گوناگونی ایجاد شود. چراکه یخچال وسیله ای بزرگ و پز از اجزاء و قطعات گوناگون است که تعمیر هریک از آنها می تواند در رفع عیب دستگاه موثر باشد.

مهم ترین دلایل کارنکردن دستگاه و روش های تعمیر آن شامل موارد زیر می باشند:

خرابی ترموستات یخچال نف

در صورت خرابی کلید ترموستات، فاز ورودی به موتور هدایت نمی شود و در نتیجه آن، کمپرسور نمی تواند حرکت کند. برای تعمیر ترموستات، ورودی و خروجی آن را به آرامی جدا کرده و از طریق متصل کردن رابط های اهم متر به آن و چرخاندن ولوم به چپ و راست، صدای قطع و وصل شدن کلید داخل ترموستات شنیده شود. در صورتی مشکل از ترموستات نخواهد بود که با وصل شدن کلید، عقربه به سمت صفر حرکت کرده و با قطع آن، عقربه به سمت بی نهایت حرکت نماید. در غیر این صورت می بایست ترموستات از یخچال خارج شده و با بازکردن قاب آن، سعی کنید به آرامی عیب مربوط به کلید داخل آن را برطرف کنید و در صورتیکه ترموستات قابل تعمیر نیست آن را تعویض کرده تا یخچال شروع بکار نماید.

خرابی اورلود یخچال نف

اگر اورلود خراب باشد مانع از روشن شدن کمرسور خواهد شد چراکه معمولا اورلود در سر راه نول مشترک کمپرسور بوده و در شرایطی که پلاتین های داخل اورلود از اتصال خارج شده باشند به موتور کمپرسور ولتاژ نخواهد رسید. برای بررسی اتصال پلاتین های اورلود، می توان از اهم متر استفاده کرد. پس از بررسی اگر مشخص شد که پلاتین ها به یکدیگر متصل نیستند، باید اورلود را تعویض کرد. بر روی تمام انواع اورلودها کدی مخصوص وجود دارد که نشان دهنده جریان نامی آن است. در صورت عدم توجه به این موضوع و اگر اورلود جدید جریان کمتری از اورلود قبلی داشته باشد، بمحض اتصال برق به کمپرسور، مدار الکتریکی موتور خواهد شد.

در صورتی که مشکل یخچال نف شما حل نشد سریعا با نمایندگی نف یعنی سرویس کالا و از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید .

0

تعمیر و نگهداری یخچال فریزر نف

راهنمای تعمیر یخچال فریزر نف

راهنمای نگهداری و تعمیر یخچال فریزر نف

خرابی یخچال فریزر یکی از موارد بسیار ناراحت کننده است که تعمیر صحیح آن فکر هر فردی را به خود مشغول می کند. در مواقع خرابی یخچال فریزر، احتمالات فراوانی را می توان به عنوان دلیل آن در نظر گرفت. در ادامه به بخی از این احتمال ها و روش های رفع آن اشاره خواهیم داشت.

خاموش شدن یخچال فریزر نف

معمولا این مشکل به دلیل پاره شدن سیم های اصلی و یا جدا شدن برخی اتصالات مربوط به قطعاتی همچون ترموستات، اورلود یا موتور بوجود می آیند. در این حالت لازم است که سیم بندی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود پارگی یا قطع شدگی در سیمی اتصال را بر قرار کنید.

کم شدن گاز یخچال فریزر نف

کم شدن گاز در یخچال فریزر به دلیل وجود نشتی است. در ابتدا می بایست توسط دستگاه نشت یاب، محل نشت گاز یخچال فریزر را مشخص کرده و با کمک دستگاه جوش، نشتی را رفع نموده و سپس گاز یخچال را شارژ کنید.

یخچال فریزر نف اتومات نمی کند

اتومات نبودن یخچال حالتی است که کمپرسور به صورت یکسره و بدون استراحت کار می کند. این مشکل به دو دلیل ایجاد شده که می تواند به خرابی ترموستات و یا مشکل در کمپرسور مربوط باشد. اما یکی از دلایل اصلی اتومات نبودن یخچال فریزر، تجمع برفک است. همانطور که می دانید وجود برفک زیاد و تجمع آن در اواپریتور یخچال فریزر، می تواند فرایند سرماسازی را مختل ساخته و به این ترتیب اگر میزان برفک اواپریتور از مقدار مشخصی بیشتر شود، عمل اتومات یخچال فریزر قطع و یا با تاخیر و به کندی صورت می گیرد.

در صورتی که یخچال فریزر به سیستم دیفراست مجهز باشد می توانید مجدد آن را روشن کنید. اما در یخچال فریزرهای معمولی، می بایست آن را از برق جدا نموده و درب یخچال را باز گذاشته تا برفک ها ذوب شده و دیواره های اواپریتور به طور کامل از یخ های اضافی پاک شود. سپس می توانید یخچال فریزر را به جریان برق متصل کرده و خواهید دید که اتومات یخچال فریزر مجدد به صورت مداوم فعال خواهد بود.

در صورتی که مشکل یخچال فریزر شما حل نشد سریعا با نمایندگی نف یعنی سرویس کالا و از طریق شماره ۴۱۱۲۸-۰۲۱ تماس بگیرید .

 

نمایندگی نف آلمان در ایران

0