ماکروفر چیست و چه کاربردی دارد ؟

ماکروفر چیست و چه کاربردی دارد ؟

ماکروفر چیست و چه کاربردی دارد ؟

با توجه به معضل کمبود وقت در زندگی های امروزی، انسها ن ها همواره به دنبال وسایل و ابزاری هستند که به کمک آن بتوانند در زمان خود صرفه جویی کنند و کارها را سریعتر و آسان تر از حالت معمولی آن انجام دهند. در این راستا وسایل مورد استفاده در آشپزخانه و آشپزی نیز هماهنگ با این نیازها و خواسته ها تغییر کرده اند تا در خدمت انسان امروزی باشند و امور او را آسان تر گردانند. یکی از این وسایل که امروزه در بسیاری از مکان ها استفاده از آن رواج یافته است. ماکروویو است.

ماکروویو قادر است هر نوع ماده غذایی را تنها با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی و در مدت زمانی بسیار کوتاه گرم و یخ زدایی کند. در این حالت شما نیازی به روشن کردن گاز و یا فر و صبر کردن برای گرم شدن ماده غذایی تان نخواهید داشت. کافی است غذا را داخل ماکروویو قرار دهید و آن را روی چند دقیقه تنظیم کنید!

انواع ماکروفر به شرح زیر است :

ماکروویوها در ابتدا در مکان های صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گرفتند ولی در حال حاضر در هر خانه ای می توان یکی از آنها را پیدا کرد. ماکروویو این قدرت را دارد با کمک گرفتن از امواج الکترو مغناطیسی ماده غذایی را بپزد و برای درست انجام دادن این فرآیند باید رطوبت کافی در ماده غذایی وجود داشته باشد. به همین علت باید از قرار دادن مواد غذایی به صورت خشک در ماکروویو خودداری نمایید.

معمولا در منازل به علت سهولت جابجایی و قیمت مناسب تر از ماکروویو رومیزی استفاده می شود. در آغاز و زمانی که هنوز استفاده از ماکروویوها مانند امروز رایج نبود. شایعات زیادی در خصوص خطراتی که استفاده از آنها برای سلامتی انسان می تواند به ارمغان آورد بیان می شد. مثلا ایجاد جرقه و امکان سوختگی در صورت استفاده از ظروف نامناسب، ایجاد مواد سمی در غذاها و…

ماکروویو از امواج الکترو مغناطیسی استفاده می کند و غذا را از درون می پزد، برای انجام صحیح این مکانیزم احتیاج به وجود رطوبت در ماده غذایی می باشد، غذاهای خشک ماننده برنج و غذاهای یخ زده در ماکروویو به خوبی نمی پزند چرا که فاقد رطوبت کافی هستند. ولی بر اساس مطالعات جدید و پیشرفت در زمینه های مختلف تکنولوژی وجود این خطرها در استفاده از ماکروویو از بین رفته و ماکرویوهای جدید امنیت بالایی در استفاده و تأمین سلامتی افراد دارند.

ماکروویومقالات

ماکروویو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =