نکات ایمنی استفاده از ماکروویو

نکات مفید استفاده از ماکروفر

نکات ایمنی استفاده از ماکروویونکات مفید استفاده از ماکروفر

با وجود پیشرفت هایی که در تکنولوژی ماکروویو اتفاق افتاده است و امنیت استفاده از این وسیله پرکاربر را تا حد زیادی بالا برده است. بهتر است هنگام استفاده از ماکروویو بعضی از نکات ایمنی را رعایت نمایید.

مناسب ترین ظروف برای قرار دادن در ماکروویو ظروف پیرکس، سرامیکی و ظروفی هستند که در ویژگی های آنها ذکر شده که برای استفاده در ماکروویو مناسب هستند. ظروف فلزی برای قرار گرفتن در ماکروویو مناسب نیستند.

همواره در ستفاده از ماکروویو باید دقت کنید که دستگاه ایرادی نداشته باشد، ایراد در درب دستگاه، لولاها و … می تواند مشکلات جدی برای شما بوجود آورد. در صورت وجود مشکل حتما موارد را با یک تعمیرکار مجرب و ماهر در میان بگذارید.

بعد از هر بار استفاده دستگاه را تمیز کنید تا باقی مانده مواد غذایی در کارایی دستگاه تأثیر منفی نگدارند. اگر از ظروف درب دار برای قرار دادن ماده غذایی در ماکروویو استفاده می کنید فراموش نکنید که محکم کردن درب ظرف ممکن است موجب انجار ظرف درون دستگاه شود.

اگر احساس کردید ماده غذایی شما به خوبی در ماکروویو پخته یا گرم نمی شود. ممکن است دستگاه احتیاج به انجام سرویس برقی داشته باشد و یا مشکلی در صفحه گردان بوجود آمده است. حتما برای تعمیر ماکروویو از سرویسکار مجرب کمک بگیرید.

ممکن است مشکلاتی در صفحه نمایشگر ماکروویو بوجود بیاید. مشکل ممکن است در برد نمایشگر لمسی و یا برد کنترلی دستگاه باشد. در این موارد صفحه نمایشگر از کار می افتد و یا ماکروویو شروع به کار می کند ولی بعد از مدت کوتاهی خاموش می شود. ممکن است قطعات احتیاج به تعویض داشته باشند به یک تعمیرکار ماهر مراجعه نمایید.

ایراد در سیستم برقی ساختمان و یا سیم برق دستگاه باعث می شود دستگاه روشن نشود و استفاده از آن ممکن نباشد. مواردی مانند خرابی فیوز ، سنسور درب و یا فن دستگاه نیز می تواند باعث ایجاد مشکلی مشابه شوند. پس اگر ماکروویو شما روشن نمی شود، برای عیب یابی صحیح و تعمیر دستگاه از یک سرویسکار کمک بگیرید.

ماکروویومقالات

ماکروفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =